Новини

18.05.2023
186

Копію Томосу про автокефалію ПЦУ подарував кафедрі журналістики єпископ Варсонофій

Копію Томосу про автокефалію ПЦУ подарував кафедрі журналістики єпископ Варсонофій

Єпископ Ужгородський та Закарпатський Варсонофій відвідав Ужгородський національний університет і поспілкувався зі студентами й викладачами кафедри журналістики та всього філологічного факультету. На згадку про зустріч, для зміцнення віри в непростий час, поширення знань про єдину канонічну православну церкву України подарував медійному підрозділу копію Томосу. 

Представляючи копію Томосу аудиторії, він зауважив, що це надважливий акт про незалежність церкви. Головне в процесі одержання історичного документа – це співслужіння, що відбулося 5 січня 2019 р. Томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України надав Київській митрополії автокефальний статус у складі 15-ти канонічних Православних церков у структурі єдиної Вселенської православної церкви. 

Документ написаний на папірусі, з елементами позолоти. Створений на Афоні монахом-художником. Текст розроблений Патріархом Варфоломієм. Томос прирівнюється до історичного документа держави. Тепер із його копією можна ознайомитися на кафедрі журналістики. 

На Закарпатті є всього три копії цього історичного документа. Четверта віднині зберігатиметься на кафедрі журналістики, – зазначив завідувач кафедри Євген Соломін, який модерував зустріч. 

Єпископ розповів про становлення Помісної церкви України, своє служіння Богу, а також про підтримку військових, адже є капеланом 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, десятки разів на рік їздить до наших захисників. 

Він спілкується з військовими перед боєм, у години смутку і втрат. У молитві, сповіді захисники знаходять розраду. «Я пишаюся, що зараз можу допомогти державі своїм духовним служінням, бути поряд із військовими у складні й радісні моменти, і в останні хвилини, що найважче.  Це ті жахи, які привів нам руський мір, якого чекали представники руської церкви, політики», – зазначив єпископ. 

Наприкінці розмови єпископ написав побажання на прапорі для студентів та викладачів: «Моліться за мир у всьому світі». Крім того, Варсонофій  взяв участь у записі подкасту студентів-медійників «В університеті». Розмова буде доступна до перегляду невдовзі на ютуб-каналі кафедри

Наталія Толочко

Фото Євгена Соломіна 

 

Категорії: