28.05.2021

Дмитро Сойма – про найважливіші результати господарської роботи за 7 років

Продовжуємо підбивати підсумки роботи адміністрації університету на чолі з Володимиром Смоланкою. Про фінансові досягнення та матеріальне стимулювання працівників йшлося у статті Олександра Рогача. Про найважливіші наукові здобутки УжНУ – в інтерв’ю Ігоря Студеняка. А сьогодні публікуємо короткий звіт про основні підсумки господарської роботи за 7 років. Далі – пряма мова проректора Дмитра Сойми.

Розбудова матеріально-технічної бази

Основними завданнями адміністрації університету за останні 7 років було утримання матеріально-технічної бази в належному стані та її подальший  розвиток з метою створення належних умов для навчальної й наукової діяльності та забезпечення комфортних умов для студентів і співробітників.

Керівництво університету постійно працює над розвитком і оснащенням аудиторного фонду. Так, з 2014 року аудиторний фонд УжНУ розширився більш ніж на 4000 м2.

Періодично проводились планові та аварійні поточні і капітальні ремонти, ремонти покрівель, фасадів, підлог, санітарно-технічних та електричних мереж, благоустрій територій та підтримка всіх навчальних корпусів та житлових приміщень у належному стані з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

За період з 2015 року по 2020 р. сума всіхробіт з капітального будівництва, капітального та поточного ремонтів становить 106,5 млн. грн.

Значно покращилися санітарно-гігієнічні умови проживання студентів у гуртожитках, проведені капітальні ремонти шатрового даху гуртожитків №2, 3 та покрівлі гуртожитків №4, 5, а також внутрішні роботи з благоустрою коридорів, системи водопостачання та водовідведення.

З метою створення безпечних умов проживання студентів у гуртожитках протягом 2019-2020 рр. виконано капітальний ремонт системи пожежної сигналізації гуртожитків №1,2,3,4 загальною сумою 4 млн. грн.

Окремо треба згадати про капітальний ремонт шостого та п’ятого поверхів гуртожитку № 4, де разом із угорськими партнерами  створені сучасні умови проживання студентів. Також біля гуртожитку №4 на місці старого футбольного поля облаштовано сучасний спортивний комплекс – футбольне поле з штучним покриттям, волейбольну, баскетбольну площадки, тенісні корти та площадку з тренажерами.

Енергозбереження – серед пріоритетів

Протягом останніх років питання енергозбереження та впровадження енергозберігаючих технологій  було пріоритетним завданням  для  керівництва університету.

За період з 2014 по 2021 рр. виконано будівельні та пусконалагоджувальні роботи зі спорудження 5-ти газових модульних котелень з інженерними мережами та 3 електричні котельні, що дало змогу безперебійно забезпечувати навчальні корпуси та гуртожитки тепловою енергією та гарячою водою. Загальна вартість будівництва – більше 15 млн. грн. Також замінено 52% трубопроводів холодного водопостачання, 45% теплопостачання та 38% водовідведення.

Пріоритетними заходами з модернізації матеріально-технічної бази університету є підвищення енергоефективності. З цією метою було  реалізовано наступні роботи:

1. Забезпечено надійність електропостачання навчально-лабораторного корпусу, збудувавши трансформаторну підстанцію потужністю 560 КВА, яка забезпечує стабільне електропостачання НЛК блоку «Г» по вул. Університетській, 14 та служить резервом для навчального корпусу блоків А, Б, В. Вартість робіт -  3,7 млн. грн.

2. Здійснено поступовий перехід на сучасне енергоощадне світлодіодне освітлення із збереженням всіх санітарних норм.

3. Зменшено споживання реактивної електроенергії за рахунок встановлення приладів, які її облікують.

4. На всі об’єкти університету встановлено електричні лічильники з модемами зв’язку, які дають змогу погодинно облікувати електроенергію і передавати на робоче місце адміністратора, що в свою чергу дає можливість запровадження нових напрямків по енергозбереженню, які індивідуально будуть запроваджені на кожній з будівель вишу.

Однак, керівництво університету на цьому не зупиняється і продовжує працювати над подальшим розвитком матеріально-технічної бази, покращенням санітарно-гігієнічних умов навчання та проживання студентів, а також вдосконаленням технічних заходів з енергозбереження навчальних корпусів та гуртожитків.

Ярослав Світлик