Новини

25.03.2024
772

Делегація УжНУ відвідала університет польського міста Ярослав

Делегація УжНУ відвідала університет польського міста Ярослав

Ректори Ужгородського національного університету Володимир Смоланка та Техніко-економічного університету ім. Броніслава Маркевича (м. Ярослав, Польща) Криштоф Рейман підписали у листопаді минулого року Угоду про співпрацю, яка передбачає консолідацію зусиль для вирішення питань у науково-освітній сфері, обміну досвідом роботи та поширення сучасних освітніх технологій. Для наповнення чинної угоди конкретним змістом делегація УжНУ на чолі з ректором В.Смоланкою 21-23 березня відвідала з робочим візитом університет ім. Броніслава Маркевича у м. Ярослав.

У ході розмов з ректором Криштофом Рейманом, проректорами Рішардом Пукалою, Доротою Дейняк, професорами Анджеєм Олейком та Яцеком Голубом ректор УжНУ Володимир Смоланка, доцент факультету післядипломної освіти та до університетської підготовки, лікар-хірург Юрій Фатула і керівник Інформаційно-видавничого центру Василь Ільницький розповіли польським колегам про історію створення та сьогодення УжНУ, спеціальності, які здобувають його студенти, міжнародні зв’язки, а також дякували сусідам за щиру і потужну багатогранну підтримку українців у нашій війні за свободу і незалежність з російськими окупантами.

Відбувся жвавий обмін думками стосовно доцільності створення двосторонньої робочої групи з числа представників галузевих відділів ректоратів та факультетів двох університетів, яка вироблятиме практичні кроки по розвитку взаємовигідної співпраці та реалізації спільних проектів у галузях медицини, охорони здоров’я, туризму, розвитку сучасних ІТ-технологій, дослідженнях подій воєнної історії на українських і польських теренах, та інших.

Гості оглянули історичні будівлі, у яких розташовано ректорат та факультети вишу, відвідали університетську книгозбірню, архів, музей історії, а також новозбудований упродовж минулого року за кошти Євросоюзу сучасний навчально-лабораторний корпус, поспілкувалися з викладачами та студентами.

Господарі організували гостям екскурсії до історичного ядра свого древнього міста, заснованого Київським князем Ярославом Мудрим, та до військових фортів збудованих наприкінці  XIX ст. поблизу м. Перемишль, де під час Першої світової війни відбувалися масштабні бойові зіткнення австро-угорських і німецьких військ з армією царської росії.

                                                 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: