Новини

08.12.2022
794

«Через війну багато команд залишилися без повноцінних тренувань. Нам у цьому плані пощастило», - Володимир Гавриленко

«Через війну багато команд залишилися без повноцінних тренувань. Нам у цьому плані пощастило», - Володимир Гавриленко

Створена тільки рік тому Закарпатська збірна команда УжНУ з водного поло уже має чим пишатися. Нещодавно ватерполісти стали бронзовими призерами Кубку України, а зараз успішно виступають у Чемпіонаті України. Головний тренер, викладач УжНУ Володимир Гавриленко у ексклюзивному інтерв'ю розповів про здобутки команди, тренувальний процес, плани на майбутнє.

Хто є учасниками закарпатської збірної команди з водного поло?

Більшість - це студенти УжНУ, але у складі команди є спортсмени, які не є студентами нашого університету, а є студентами інших вузів. Тому ми правильно називаємося – збірна Закарпатської області.

Як відбувався відбір до команди? Які критерії відбору?

Перш за все необхідні базові вміння, тобто чудово, якщо майбутній гравець займається водним поло з дитинства. Були такі учасники, які із шкільних років грали у водне поло, а на момент відбору вже були студентами УжНУ різних факультетів та курсах. Я промоніторив таких студентів і таким чином зібрав команду із 14-ти гравців.

Нещодавно ви стали бронзовими призерами Кубку України. Скільки було команд? Хто був вашими суперниками?

За Кубок України змагалися 6 команд.  Ми потрапили у групу з «Динамо-Львів» та командою Маріуполя. Львівській команді ми програли, що було очікувано, а від Маріуполя виграли. За третє місце ми змагалися вже з Харківською командою та здобули перемогу. Але головне те, що ми вперше грали у змаганнях такого рівня, незважаючи на свій молодий вік, адже команда при УжНУ була створена тільки минулого року.

Тепер ми заявили про себе на Чемпіонаті, який триватиме 5 турів. Зараз ми маємо одну поразку та дві перемоги, що не може не тішити. Тож рухаємося у гарному темпі.

Як вам вдалося перемогти команди Харкова та Маріуполя?
Через війну багато команд залишилися без повноцінних тренувань. Нам у цьому плані пощастило. Тому наша фізична підготовка була кращою.

Які цілі ставите перед командою на Чемпіонаті України?

Реальною ціллю є срібло, адже нашими опонентами буде команда «Динамо-Львів», до їх рівня нам ще треба рости як мінімум рік.

Як зараз відбуваються тренування нашої команди?

Шість днів на тиждень по півтори години ми тренуємося в ужнівському «Буревіснику». Але, на жаль, тренування відбуваються не завжди, адже бувають тривоги та відключення світла. Бували тижні, коли із шести тренувань відбулося тільки одне. Навіть у таких умовах хлопці із задоволенням тренуються.

Хто фінансує нашу команду?

Нині нашу команду фінансує УжНУ, забезпечуючи повністю процес тренування. Адже левова складова фінансування тренування припадає на оренду басейна. УжНУ надає нам басейн безкоштовно. Виїзди на змагання фінансує Обласне управління молоді та спорту.

Як ви мотивуєте своїх гравців в умовах війни?

Головним мотиватором є велика любов до водного спорту. Часто буває так, що бажаючих займатися цим спортом у віці 10-12 років може бути біля ста дітей, але процес тренування важких, тому до 18 років залишається 3% гравців. І це ті гравці, які живуть водним поло.

Як ви поєднуєте роботу тренера з викладанням в УжНУ?

Я займаюся практичною частиною навчального процесу. Насправді важко поєднувати, але я вже маю помічників, тож потроху навчаю майбутніх тренерів. Наприклад, мій син, гравець юнацької збірної України по водному поло, зараз навчається на 3-му курсу УжНУ, а наступного року вже отримає диплом бакалавра та зможе бути тренером.

Чого не вистачає команді для повноцінних тренувань?

Перш за все, басейна. Ще перед війною в Ужгороді запланували будівництво тридцятиметрового басейну, навіть погодили проєкт з міською владою та забудовниками, але почалася війна і просто поклали на паузу.  Насправді ми дуже вдячні керівництву УжНУ, зокрема ректору Володимирові Смоланці, що нам дозволили тренуватися на «Буревіснику». 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: