30.01.2024

Президент МАН, академік Станіслав Довгий став Почесним доктором УжНУ

У вівторок, 30 січня, на Вченій раді Ужгородського національного університету відбулася урочиста церемонія нагородження званням Почесного доктора (Doctor honoris causa) Ужгородського національного університету академіка НАН України, президента Малої Академії Наук України Станіслава Довгого.

Станіслав Довгий – відомий український науковець, доктор фізико-математичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України, академік Європейської академії наук, мистецтв і літератури, почесний директор інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, Президент Малої академії наук.

Як наголосив ректор УжНУ Володимир Смоланка, Ужгородський національний університет високо цінує багаторічну співпрацю із Станіславом Довгим, Малою академією наук України. «Нам надається велика честь вручити атрибути Почесного доктора, Doctor Honoris Causa Ужгородського національного університету професору, доктору фізико-математичних наук, Станіславу Олексійовичу Довгому, за особисті наукові досягнення в галузях математики та інформатики, освіти, науки, за вагомий внесок у розвиток Ужгородського національного університету, а також за розвиток та поглиблення співробітництва Малої академії наук України з Ужгородським національним університетом».

Ректор Володимир Смоланка вручив Станіславу Довгому диплом Doctor Honoris Causa Ужгородського національного  і запросив його прочитати традиційну інавгураційну лекцію.

Під час лекції «Військова агресія рф в Україну. Аналіз стану у науковому секторі» Станіслав Довгий розповів про результати дослідження про вплив війни на стан науки та вищої освіти в Україні. «Збройна агресія рф проти України, яка розпочалася з окупації Криму в лютому-березні 2014 р., гібридної війни на Донбасі - з червня 2014 р. та відкритого повномасштабного збройного вторгнення 24 лютого 2022 р., і супроводжується безпрецедентним знищенням українського цивільного населення, включаючи дітей, руйнуванням українських міст, технологічних, наукових, культурних і духовних цінностей, змушує керівництво країни і звичайних людей, в пошуках міжнародного захисту, справедливості та покарання агресора, апелювати до норм міжнародного гуманітарного права. Збройна агресія у міжнародному праві вважається тяжким злочином, що не має терміну давності» - наголосив Станіслав Довгий. Основним викликом, який проявився в науковому секторі України є виникнення умов щодо зменшення спроможностей наукових і науково-освітніх установ – зазначив вчений.

Також Станіслав Довгий поділився майбутніми напрямками співпраці із Ужгородським національним університеті, зокрема щодо відкриття Музею науки та сприяння в розвитку МАН на Закарпатті. Крім цього, Станіслав Довгий вручив подяки ректору УжНУ Володимиру Смоланці та декану факультету міжнародних економічних відносин Миколі Палінчаку.