Міжнародна асоціація випускників
ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

07.02.2019

Хронологія становлення і завдання на перспективу

24 березня 2017 року Вчена рада університету підтримала пропозицію ініціативної групи про створення Міжнародної асоціації випускників Ужгородського національного університету. Асоціація успішно пройшла державну реєстрацію, її включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та громадських формувань. ГО взято на облік Державною податковою інспекцією м. Ужгорода.

Перші кроки становлення Асоціації засвідчили, що це громадське об’єднання сприяє зростанню престижу університету та залученню потужного потенціалу випускників різних поколінь, які працюють у багатьох країнах світу. Свідченням цього є активність, проявлена вченими та науковцями – випускниками університету, які проживають і працюють в Ізраїлі, США, Німеччині, Австрії, Словаччині, Румунії, Польщі, Угорщині, що об’єднані в окремі осередки Асоціації в цих країнах.

Матеріали, вміщені в цьому випуску нашого «Вісника», дають можливість ознайомитися з етапами становлення Асоціації, долучитись до обговорення перспектив розвитку громадського об’єднання, а також запропонувати нові ідеї для розвитку нашого громадського об’єднання за допомогою сайту Асоціації.

Щодо найближчих цілей правління Асоціації, то вони такі:

Перше. Завершення роботи зі створення бази даних випускників університету на кожному з факультетів, в першу чергу тих, хто належить до таких категорій: академіки та члени-кореспонденти НАН України та галузевих академій наук; лауреати Державної премії України; заслужені працівники галузевих наукових напрямів (заслужені юристи, винахідники, лікарі та ін.);депутати Верховної Ради України; співробітники дипломатичного корпусу; видатні громадські діячі; очільники (голова, заступники) обласної ради та обласної адміністрації; заслужені професори УжНУ; колишні проректори УжНУ та декани факультетів.

Створення такої бази даних сприятиме оперативному обміну інформацією між студентами, викладачами, випускниками, друзями, партнерами. Допоможе в профорієнтаційній діяльності вишу. Крім цього, дозволить привернути увагу до проблем вищої освіти, сприятиме розвитку вищої науки і освіти.

Узагальнення та моніторинг цих даних дасть можливість правлінню більш предметно працювати з випускниками, які бажають приєднатись до Асоціації і надавати конкретну допомогу, що сприятиме підвищенню іміджу та успішному розвитку УжНУ.

Друге. Продовжити організаційне зміцнення структурних осередків Асоціації в районах і містах області із залученням до активної співпраці з УжНУ керівників державних структур і органів місцевого самоврядування, спираючись, в першу чергу, на підтримку і розуміння наших випускників, зокрема Рівіса М.М. – голови Закарпатської обласної ради, Натуркач Р.П. – керівника апарату обласної державної адміністрації, Брензовича Л.І. – депутата Верховної Ради України та інших.

Третє. Активізація співпраці з відокремленими підрозділами Асоціації в країнах ЄС, США, Ізраїлі та надання їм інформативної допомоги про випускників УжНУ для комунікації і залучення їх до активної співпраці з університетом.

Четверте. Правління сподівається, що в планах роботи факультетів, інших підрозділів УжНУ з’явиться розділ «Робота з випускниками», і очолять її справжні менеджери – активісти Асоціації.

П’яте. Члени ради та правління Асоціації планують виїздити на місця для встановлення ділових контактів з керівництвом районів, міст та селищ з метою організації практичної роботи підрозділів і зміцнення кількісного та якісного складу громадської організації.

Шосте. Розробити Концепцію створення в УжНУ Науково-інформаційного та рекреаційного центру шляхом реорганізації існуючих санаторію-профілакторію «Скалка», гірськолижної бази «Плішка» та високогірної біобази «Колочава». Важливо також активізувати роботу з обласними державними та громадськими структурами щодо пошуку потенційних спонсорів для реалізації планів зі створення вищезгаданого рекреаційного центру.

Правління Асоціації з вдячністю та увагою розгляне всі пропозиції випускників Ужгородського національного університету та врахує їх у своїй роботі. Чекаємо на відгуки і пропозиції за електронною адресою: alumni.uzhnu@gmail.com та на сайті Асоціації випускників

Іван Артьомов,
заступник голови правління Асоціації,
відповідальний редактор «Вісника»