Міжнародна асоціація випускників
ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

04.09.2023

Відокремлені підрозділи Міжнародної асоціації випускників запрацювали в Хусті й Рахові

Громадська організація «Міжнародна асоціація випускників УжНУ» продовжує розвивати осередки в районах Закарпаття. Упродовж червня-серпня створені відокремлені підрозділи у Тячівському, Мукачівському й Ужгородському районах. 2 вересня голова Правління асоціації, перший проректор Олександр Сливка та заступник голови Правління, директор ННІ євроінтеграційних досліджень Іван Артьомов побували на Хустщині й Рахівщині, де провели зустрічі з представниками громад. Віднині тут також гуртуються випускники УжНУ та створені підрозділи асоціації.

25.07.2023

Надія Голдовська: «Плин часу я не відчуваю». Випускниця УжНУ, хранителька точного часу в Ізраїлі увійшла до складу Королівського астрономічного товариства

Колеги називають її «фея часу», бо на державному рівні відповідає за час, від якого залежить національна безпека, робота критичної інфраструктури та, звісно, життя людей. Уже 24 роки поспіль випускниця фізичного факультету УжНУ, докторка наук Надія Голдовська очолює лабораторію точного часу і частоти в Ізраїлі. Упродовж 20 років (з 1979 до 1999 рр.) вона працювала на схожій посаді в Ужгороді, що стало важливим досвідом для роботи в іншій країні.

20.04.2023

Міжнародна асоціація випускників УжНУ пропонує практичні кроки допомоги університету та постраждалим від війни

Члени правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ провели чергове засідання 20 квітня для активізації роботи підрозділів, об’єднання зусиль для відновлення бази відпочинку «Скалка». Вона може слугувати потребам реабілітації, відновленню тих, хто цього потребує. Тому під час засідання говорили про практичну допомогу структурних фондів, ґрантові кошти, а також ініціативи випускників, які заявляють про готовність підтримати університет у скрутний час.

29.03.2023

Увага членам Правління Міжнародної асоціації випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет»!

20 квітня ц.р. о 12:00 у залі засідань Вченої ради відбудеться засідання Правління Громадської організації «Міжнародна асоціація випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

15.12.2022

У Міжнародній асоціації випускників переобрали голову комітету старійшин та створили раду молодих випускників

Під час засідання правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ 23 листопада переобрали голову ради старійшин та прийняли до правління голову Ради молодих вчених УжНУ. Важливим кроком стало створення в структурі Асоціації ради молодих випускників, аналогічної до комітету старійшин.

29.11.2022

Міжнародна асоціація випускників поповнилася молодими вченими та спланувала роботу на наступний рік

Правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ зібралося 23 листопада, щоб підсумувати роботу за надскладний рік й активізувати її наступного. Під час засідання розглянули кілька важливих питань: переобрали голову ради старійшин, прийняли до правління голову ради молодих вчених та саму раду як структурну організацію, розподілили функціональні обов’язки членів правління, ухвалили основні завдання Міжнародної асоціації випускників УжНУ на наступний рік.

10.10.2022

Правління Асоціації організувало урочисте відзначення 90-літнього ювілею Михайла Івановича Фатули

Членові Комітету старійшин нашої Асоціації, талановитому кардіологу і живій легенді закарпатської медицини, першовідкривачеві масштабних досліджень проблем «сольової» артеріальної гіпертензії на Закарпатті, доктору медичних наук, професору, академіку Академії наук вищої школи України, Заслуженому лікареві України, учаснику ліквідації техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, завідувачу кафедри факультетської терапії УжНУ (1979-2000 рр.), Михайлу Івановичу Фатулі 15 вересня виповнилося 90 літ!

05.04.2022

Відбулася Конференція Міжнародної асоціації випускників Ужгородського національного університету

У вівторок, 5 квітня, відбулася Конференція Міжнародної асоціації випускників Ужгородського національного університету. Цьогоріч – п’ятий рік існування цієї громадської організації, за цей час вже створена розгалужена організаційна мережа як в Україні, так і в світі. Під час засідання Конференції розглянули звіт про роботу організації, обрали керівні органи та затвердили склад керівників її відокремлених підрозділів.

25.03.2022

Увага членам Міжнародної асоціації випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет»!

05 квітня ц.р. о 12:00 у залі засідань Вченої ради відбудеться звітно-виборна Конференція Громадської організації «Міжнародна асоціація випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Сливка О.Г. – голова Правління Міжнародної асоціації випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

23.07.2020

Відійшла за межу Вічності Оксана Миколаївна Ганич

Рада і Правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ з глибоким сумом сприйняли звістку, що 22 липня на 89 році життя відійшла у Вічність перша на Закарпатті докторка медичних наук, засновниця і керівник єдиного в Україні Науково-дослідного інституту фітотерапії, авторка більш ніж 350 наукових праць, 15 монографій, 20 навчальних посібників та підручників, заслужена діячка науки і техніки України, заслужений професор УжНУ Оксана Миколаївна Ганич.

02.07.2020

Петру Миколайовичу Лизанцю – 90 років!

2 липня відзначає свій славний ювілей – 90-річчя доктор філологічних наук, директор центру гунгарології УжНУ, заслужений діяч науки і техніки України, член комітету старійшин Міжнародної асоціації випускників УжНУ Петро Миколайович Лизанець. Рада і Правління Асоціації сердечно вітають ювіляра з прекрасною датою.

01.12.2019

Юлій Єлінек: Фундаментальні знання, які здобув в ужгородському університеті, допомогли науковій діяльності в Ізраїлі і США

Випускник фізичного факультету УжНУ, а нині старший науковий співробітник (emeritus) Аргонської національної лабораторії (США) Юлій Єлінек приїхав на Закарпаття наприкінці жовтня. Тут – його мала батьківщина: народився у Сваляві, майже до 30 жив в Ужгороді. Із УжНУ пішов у світ, як написав у своїх спогадах для Міжнародної асоціації випускників. Пішов не з пустими руками, а з багажем знань, завдяки чому продовжив навчання в Інституті Вейцмана в Ізраїлі, а згодом дістав роботу у США.

22.11.2019

Будівничий фізичної науки, талановитий педагог, мудрий керівник. Людвику Шимону – 85!

Відомий вчений у галузі атомної фізики і фізичної електроніки, доктор фізико- математичних наук, декан фізичного факультету (1988-2004 рр.), професор Людвик Шимон 22 листопада відзначив славний ювілей. Із цієї нагоди його учні, колеги, друзі, а також члени Міжнародної асоціації випускників пригадали найважливіші епізоди з життя науковця, який упродовж багатьох років залишається гідним прикладом для наслідування.

04.11.2019

Відбулося перше в навчальному році засідання правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ

Відкриваючи засідання, голова правління Олександр Сливка наголосив, що проходить воно у рамках комплексу заходів, присвячених 74-й річниці заснування університету. Головуючий охарактеризував досягнення УжНУ за ці роки, зауваживши, що університет значно піднявся у рейтингу вітчизняних і світових закладів вищої освіти, але потенціал навчального закладу дозволяє нам здолати ще вищі сходинки.

13.08.2019

Відбулось засідання правління Міжнародної асоціації випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

У вівторок, 13 серпня, у залі Вченої ради УжНУ відбулось засідання правління Міжнародної асоціації випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет» разом зі старійшинами вишу.

22.03.2019

Інтерв’ю з головою правління Асоціації, першим проректором Олександром Сливкою

«Друга річниця заснування Асоціації випускників УжНУ – чудова нагода проаналізувати перші кроки її становлення».

04.01.2019

Асоціація випускників УжНУ підсумувала роботу за рік і презентувала другий номер «Вісника»

Рада і правління громадської організації «Міжнародна асоціація випускників УжНУ», яка майже два роки діє в університеті, 4 січня зібралася на підсумкове і водночас перше засідання в новому році, аби оприлюднити результати річної роботи та визначити напрями розвитку. 2018-й виявився доволі плідним для розбудови мережі Асоціації, налагодження контактів із випускниками… А етапним підсумком річної роботи став вихід другого номера «Вісника».

27.12.2018

Вступне слово президента Асоціації

Шановні друзі! Незабаром виповниться 2 роки від створення ГО «Міжнародна асоціація випускників Ужгородського національного університету». Етапним підсумком роботи Асоціації стане черговий випуск видання «Вісник Асоціації» (№2, 2018). Як президент цієї громадської організації, хочу відзначити надзвичайну актуальність її створення, динаміку і результативність роботи.

23.08.2018

Міжнародна асоціація випускників зібрала ветеранів – творців історії УжНУ – у переддень Незалежності України

Президент і члени правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ зустрілися з ветеранами університету 22 серпня. Чи не вперше за круглим столом зібралися десятеро почесних науковців, педагогів, громадських діячів, які були творцями історії УжНУ, віддали університету кращі роки свого життя, а то й провели у ньому все життя. Говорили про сучасний університет, можливості дальшого розвитку вишу й подавали ідеї гуртування випускників університету, чимало з яких були їхніми вихованцями.

03.08.2018

Професор Східно-Каролінського університету (США), випускниця УжНУ Наталія Сіра: «Першу лекцію присвячую Україні»

Нещодавно у ректораті відбулася зустріч членів правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ з випускницею нашого університету, професором Східно-Каролінського університету Наталією Сірою. На зустрічі йшлося про необхідність розширення контактів та співпраці між випускниками Ужгородського національного університету, зміцнення відокремлених підрозділів Асоціації, передусім зарубіжних. Наталія Євгенівна розповіла про роки навчання в УжНУ, шлях до наукової кар’єри у США, особливості систем вищої освіти та охорони здоров’я в Америці.

06.06.2018

Асоціація випускників УжНУ визначила першочергові напрями роботи в літній період

Правління ГО «Асоціація випускників УжНУ» під час засідання, яке відбулося 6 червня, напрацювало важливі кроки щодо співпраці університету з бізнесом, відновлення санаторію-профілакторію «Скалка», налагодження роботи з відокремленими підрозділами та підготовки нового випуску «Вісника». Так, найближчим часом розпочинаються роботи на «Скалці», а новий випуск журналу можна буде побачити під час Днів університету у жовтні.

12.03.2018

Можливості працевлаштування, яке не заважатиме навчанню, пропонує студентам УжНУ «Interfill»

ГО «Міжнародна асоціація випускників УжНУ» спільно з товариством «Interfill», яке очолює член правління громадської організації Олег Адамчук, розпочала серію зустрічей зі студентами вишу з метою працевлаштування молоді. Перші зустрічі відбулися 1 і 5 березня з представниками фізичного, математичного, економічного й інженерно-технічного факультетів й були спрямовані на ознайомлення з діяльністю «Interfill», умовами працевлаштування, обсягами роботи, а також можливостями, які компанія готова запропонувати студентам.

29.01.2018

Правління асоціації випускників УжНУ влаштувало виїзне засідання на підприємстві «Інтерфіл» в Ужгороді

Члени правління ГО «Міжнародна асоціація випускників УжНУ» спільно з деканами факультетів вишу 29 січня побували на підприємстві ТОВ «Інтерфіл».

18.12.2017

Міжнародна асоціація випускників УжНУ підсумувала роботу у 2017 році

Рік, що минає, був для ГО «Міжнародна асоціація випускників УжНУ» роком її заснування і початковим етапом діяльності. Нині громадська організація має розгалужену структуру, керівні органи, усі необхідні нормативні документи. У жовтні асоціація провела урочисте засідання ради та правління. Загалом за відносно короткий період об’єднання має вже чимало напрацювань. Тож 15 грудня члени правління «Міжнародної асоціації випускників УжНУ» зібралися на засідання, під час якого підбили підсумки роботи, запланували найважливіші кроки у 2018 році.

07.11.2017

Міжнародна асоціація випускників УжНУ підготувала перший номер власного «Вісника»

Громадську організацію «Міжнародна асоціація випускників УжНУ» заснували у виші п’ять місяців тому. За цей відносно короткий час утворення вже згуртувало й продовжує об’єднувати колишніх студентів найбільшого вишу Закарпаття, розпочало проекти з відновлення санаторію-профілакторію «Скалка», баз «Плішка», «Колочава», а також започаткувало власне періодичне видання – «Вісник Міжнародної асоціації випускників Ужгородського національного університету».

19.10.2017

Міжнародна асоціація випускників провела урочисте засідання й окреслила важливі кроки дальшої діяльності

Під час святкування Днів Ужгородського національного університету відбулося урочисте засідання Ради та Правління ГО «Міжнародна асоціація випускників УжНУ». 19 жовтня у Залі засідань Вченої ради зібралося керівництво Асоціації, декани та представники різних факультетів, які обговорили перспективи і найближчі кроки діяльності громадської організації. Цього ж дня презентували перший номер «Вісника Міжнародної асоціації випускників», який підготували спеціально до засідання.

31.08.2017

Всеукраїнське видання відзначило книгу одного з ініціаторів створення нашої Асоціації – Дезидерія Петнегазі «Про життя, професію, родину»

«Роздуми читача» – так скромно визначив жанр свого обширного, на газетну шпальту, матеріалу «Акварель життя доктора Петнегазі» Юрій Віленський – кандидат медичних наук, відомий дослідник історії української медицини, номінант всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. С. Руданського. Його статтю, присвячену виходу в світ книги спогадів патріарха закарпатської медицини, 90-річчя якого відзначили нещодавно, Дезидерія Петнегазі, вміщено у свіжому номері спеціалізованого видання «Новини медицини і фармації в Україні», що індексується в наукометричних базах даних РИНЦ (Science Index) і Google Scholar і виходить солідним накладом – 50 тисяч примірників.

02.08.2017

Олександр Сливка: «Міжнародна асоціація випускників має об’єднати зусилля різних поколінь для розвитку університету»

Кожен авторитетний університет в Україні і за кордоном має свою асоціацію випускників, навколо якої об’єднуються люди різних поколінь задля підтримки, допомоги рідному вишу. Роки навчання в університеті запам’ятовуються на все життя, тому Альма-матер ще й неабияк згуртовує всіх, хто коли-небудь навчався у її стінах. Саме аби об’єднати таких випускників, які нині живуть і працюють в різних куточках України і світу, а ще – прискорити становлення інноваційного закладу європейського рівня, на створили Міжнародну асоціацію випускників УжНУ.

14.07.2017

Міжнародна асоціація випускників провела зустріч з подружжям Голдовських – ініціаторами осередку в Ізраїлі

З ініціативи Міжнародної асоціації випускників 12 липня в УжНУ відбулася зустріч з Надією і Віктором Голдовськими – випускниками фізичного факультету, докторами філософії, які нині проживають в Ізраїлі й успішно реалізувалися професійно. Надія та Віктор були першими з випускників вишу, які нині проживають за кордоном, хто найшвидше відгукнувся на ідею створення осередку Асоціації.