На засіданні правління ГО «Міжнародна асоціація випускників УжНУ» в кінці минулого року було підтримано ініціативу члена правління, директора ТОВ «Інтерфіл» Олега Адамчука щодо розроблення механізму співпраці університету з підприємством і водночас матеріальної підтримки Асоціації за рахунок певних відрахувань.
Початком реалізації цього рішення стало виїзне засідання членів правління Асоціації спільно з деканами факультетів вишу, які в січні відвідали зазначене підприємство і зустрілися з його менеджментом. Виїзне засідання мало на меті ознайомлення з виробництвом, налагодження співпраці, що в подальшому сприятиме працевлаштуванню студентів на ТОВ «Інтерфіл». Початком реалізації цього рішення стало виїзне засідання членів правління Асоціації спільно з деканами факультетів вишу, які в січні відвідали зазначене підприємство і зустрілися з його менеджментом. Виїзне засідання мало на меті ознайомлення з виробництвом, налагодження співпраці, що в подальшому сприятиме працевлаштуванню студентів на ТОВ «Інтерфіл».
У виїзному засіданні правління взяли участь голова правління, проректор Олександр Сливка, заступник голови правління Іван Артьомов, директор ТОВ «Інтерфіл» Олег Адамчук, Микола Бережанський, Наталія Толочко, а також декани факультетів університету: фізичного – Володимир Лазур, економічного – Віталій Сержанов, хімічного – Василь Лендєл, інженерно-технічного – Іван Туряниця, математичного – Михайло Повідайчик, працівник відділу інформаційної та комунікативної роботи Асоціації випускників Людмила Середа.
На початку зустрічі Олег Адамчук представив французького партнера ТОВ «Інтерфіл» - Давида Міллошо, який керує промисловим холдингом «Fareva», а також розповів про роботу ужгородського підприємства. Товари побутової хімії у приміщеннях сучасного «Інтерфілу» виготовляли з 1971 року. У радянський період тут максимально працювали 900 осіб. У 90-х роках підприємство було приватизовано і створено товариство «Henkel-Ужгород». Невдовзі ним зацікавилися французькі інвестори, що сприяло налагодженню партнерства з «Fareva».
Про діяльність холдингу розповів Давид Міллошо, а також продемонстрував відеопрезентацію. «Fareva» розпочала свою роботу у 1990 році у Франції. Сьогодні виробництво стрімко розвивається, холдинг володіє 40 заводами по всьому світу. Якість продукції, яку виготовляють, однаково бездоганна у будь-якій країні. Людина, клієнт, екологія – ключові поняття, яким «Fareva» приділяє найбільше уваги у своїй діяльності.
Протягом тривалого часу підприємство «Інтерфіл» було одним із найбільших платників податків у Закарпатті – сплачували до бюджету близько 300 мільйонів гривень. Сьогодні ситуація на підприємстві значно погіршилася, оскільки обсяги продукції, яку тут виготовляли, скоротилися до 20 %. Із загальної кількості виробничих площ 80 % неробочі. Цехи із виробництва парфумів, аерозолів не працюють вже три роки, оскільки вся продукція розповсюджувалася на пострадянські країни за транзиту Росії, який сьогодні заборонено. Тож уся продукція «Інтерфіл» йде на український ринок.
Члени правління Асоціації випускників спільно з деканами побували у чотирьох цехах підприємства, зокрема у цеху make-up, діяльність якого призупинена, однак може бути відновлена за участі студентів УжНУ. Для однієї зміни тут потрібно 100 осіб, а планують організувати три зміни. Продукцію завозитимуть з Італії, а в Ужгороді її будуть фасувати, упаковувати. Якщо зміна виконує повний обсяг роботи, вона отримує заплату, якщо перевиконує – премію. Працівників забезпечують обідами, покриваючи майже всю суму їхньої вартості.
Студентів УжНУ планують брати на роботу за контрактом, із записом у трудовій книжці, за бажання. Графік роботи для молоді можуть розробити з урахуванням навчальних потреб, щоб не зашкодити навчальному процесу, зробити зміни у той час, коли буде вигідно студентам. Крім цього, робота на ТОВ «Інтерфіл» не потребує додаткового навчання, процес виробництва механізовано, більшість роботи виконує техніка, тож студентам запропонують роботу пакувальників, контролерів тощо.
Голова правління Асоціації, проректор Олександр Сливка, підсумовуючи виїзне засідання, вважає, що співпраця УжНУ з підприємством може мати хороші результати.
«Було би неправильно, якби університет не звернув увагу на підприємство, яке хоче розвиватися. Крім того, будь-яке виробництво цікавить робоча сила на рівні фахівця загального профілю і високого профілю, причому співвідношення тут 10 до 1. Сучасні технології забезпечують робочий процес, тому підприємства потребують людей, які можуть і хочуть працювати. Ми можемо працевлаштовувати випускників і дати можливість студенту заробити. Має бути контакт із роботодавцем, а в деканатах маємо створити такі умови, аби студент працював без шкоди для навчального процесу. Важливо продумати, як можна узгодити навчальні робочі плани з виробництвом. Можливостей співпраці чимало. Одна з них – робота під час практики, яка не обов’язково має бути одночасно на всіх факультетів», – вважає проректор.
На підприємстві та в УжНУ розмірковували над оптимальною моделлю поєднання роботи і навчального процесу для студентів. Запланували зустрічі представників «Інтерфілу» зі студентами різних факультетів. Затим для всіх охочих вирішили сформувати графік зайнятості, аби студенти могли підзаробити без шкоди для навчання.
Відтак Асоціація провела серію зустрічей зі студентами вишу з метою працевлаштування молоді. Перші зустрічі відбулися в березні з представниками фізичного, математичного, економічного й інженерно-технічного факультетів й були спрямовані на ознайомлення з діяльністю «Interfill», умовами працевлаштування, обсягами роботи, а також можливостями, які компанія готова запропонувати студентам.
Зі студентами зустрілася менеджер з персоналу товариства «Interfill» Ярослава Приймак. На початку розмови вона детально розповіла про «Interfill», який є дочірньою компанією французького холдингу«FarevaGroup», а також продемонструвала іміджеві відео.
Підприємство працює у режимі змін і готове запропонувати вигідні умови для молоді, зокрема офіційне працевлаштування. Студентам пропонують роботу машиніста розфасувально-пакувальних машин, пакувальника, оператора косметичної лінії. Робота нескладна, - переконує менеджер товариства. Для осіб з технічною освітою є перспективи інших посад, кар’єрного зростання, особливо якщо молодь володіє англійською.
Працівники забезпечені транспортом, студентів теж обіцяють доставляти на місце роботи. На території «Іnterfill» є їдальня, частину витрат на харчування покриває роботодавець. Товариство працює за міжнародними стандартами, забезпечує працівників спецодягом.
На тому, що студенти зможуть покращити своє матеріальне становище, здобути новий досвід і при цьому не зашкодити навчанню, зазначив і заступник голови правління Асоціації випускників УжНУ Іван Артьомов. Він переконаний, що в умовах скорочення кількості стипендій такий варіант підробітку може бути прийнятним для молоді. Саме тому асоціація й ініціювала серію подібних зустрічей на різних факультетах.
Компанія взяла на себе зобов’язання розробити гнучкий графік роботи для студентів, який би не заважав їхньому навчанню, а також з’ясувати питання, які найбільше хвилюють молодь, і затим розпочати процедуру працевлаштування в «Іnterfill».
Підводячи підсумки зустрічі декан фізичного факультету Володимир Лазур зазначив: «Ми стикнулися з проблемою, коли більшість студентів працює, через що пропускає пари, що врешті негативно впливає на навчання. Тому дуже добре, що члени Правління Асоціації, проректори УжНУ підказали нам, як оптимізувати це питання, аби студенти заробляли і не пропускали пар. Після того, як обмежили кількість студентів, які отримують стипендію, ми бачимо, що ті 60 %, які залишаються, потребують матеріальної підтримки. І ми раді, що нас почули, пішли нам назустріч і готові підлаштуватися під потреби молоді. Наразі ми думаємо над графіком роботи. Це може бути варіант, коли студентам ставлять у розклад додаткові пари, аби один день на тиждень вони могли працювати. У наших студентів дуже багато лабораторних робіт, саме це питання потрібно оптимізувати. Якщо зарплата буде достойна, то студенти й самі намагатимуться якнайкраще вийти із ситуації».
Реалізацію ініціативи поєднання роботи студентів у ТОВ «Інтерфіл» із навчальним процесом розглядали на засіданні правління і в червні 2018 р. «Товариство не відмовляється від намірів співпраці. Ми взяли невелику паузу, яка була викликана тим, що наше підприємство суттєво залежить від партнерів, замовників, тому не все вдалося реалізувати на початковому етапі. Сьогодні хочемо завершити облаштування цехів і після цього будемо готові працевлаштувати велику кількість студентів. Наразі готові зустрічатися з тими, хто виявив бажання працювати, а після завершення екзаменаційної сесії плануємо запропонувати молоді роботу на повну зміну. Зі студентами технічних спеціальностей готові почати діалог вже завтра. І готові надалі співпрацювати з університетом. Нам буде потрібна велика кількість персоналу», – відзначила під час засідання менеджер з персоналу ТОВ «Інтерфіл» Ярослава Приймак.
Наталія Толочко,
прес-секретар Асоціації
Фото медіацентру УжНУ
Розробка: Центр інформаційних технологій УжНУ / Габріела Мазютинець © 2017 УжНУ