ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «ПСИХОЛОГІЯ»
Кафедра психології здійснює підготовку фахівців спеціальності 053 Психологія за такими освітніми програмами:
Освітньо-професійна програма «Психологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки. Кваліфікація: бакалавр психології. (Додаткова інформація про освітньо-професійну програму за посиланням: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/get/47008 )
Освітньо-професійна програма «Психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки. Кваліфікація: магістр психології. (Додаткова інформація про освітньо-професійну програму за посиланням: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/get/47024 )
Освітньо-наукова програма «Психологія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки. Кваліфікація: доктор філософії з психології. (Додаткова інформація про освітньо-наукову програму за посиланням: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/get/60278 )
ДЛЯ ВСТУПУ НА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 053 ПСИХОЛОГІЯ НЕОБХІДНО:
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
На навчання для здобуття ступеня бакалавра на перший курс приймаються особи з повною загальною середньою освітою за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ) 2024, 2023 та 2022 років. А також за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2021 року з трьох конкурсних предметів, передбачених національним мультипредметним тестом.
Умови конкурсного відбору за кошти державного замовлення: сертифікат ЗНО 2021 р., НМТ 2022-2024 рр.
Умови конкурсного відбору за кошти фізичних і юридичних осіб: сертифікат ЗНО 2021 р., НМТ 2022-2024 рр.
Для вступу на спеціальність 053 Психологія для усіх тестових предметів встановлені такі вагові коефіцієнти:
1. Основний блок:
- українська мова - 0,35
- математика - 0,4
- історія України - 0,25
2. Додатковий блок:
- іноземна мова - 0,25
- біологія - 0,4
- фізика - 0,2
- хімія - 0,2
- українська література - 0,25
- географія - 0,25
Детальна інформація щодо вступу на спеціальність 053 Психологія у 2024 році за посиланням: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/cat/abiturient/about
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
На навчання для здобуття освітнього ступеня магістра приймаються вступники, які здобули ступінь (ОС) бакалавра (магістра) або ОКР спеціаліста.
За спеціальністю 053 Психологія для вступу на бюджет та контракт зараховуються абітурієнти за результатами 1) єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та 2) єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).
Вказана норма діє для випускників бакалаврату, для тих абітурієнтів, які мають диплом бакалавра, магістра, спеціаліста та/або тих, хто претендує на місця державного замовлення.
Для здобуття другої вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія під час вступу на небюджетні конкурсні пропозиції вступники можуть подати результати ЄВІ та ЄФВВ.
Умови конкурсного відбору за кошти державного замовлення: ЄВІ, ЄФВВ.
Умови конкурсного відбору за кошти фізичних і юридичних осіб: ЄВІ, ЄФВВ.
Друга вища освіта (контрактна форма навчання): ЄВІ, ЄФВВ.
Єдиний вступний іспит (ЄВІ) поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника)
Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) для спеціальності 053 Психологія складається з предметного тесту з психології та соціології/педагогіки (на вибір абітурієнта).
Детальна інформація щодо вступу на спеціальність 053 Психологія у 2024 році за посиланням: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/cat/abiturient/about
Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти
На навчання для здобуття ступеня доктора філософії приймаються вступники на основі ОС магістра або ОКР спеціаліста з психології або інших спеціальностей.
За спеціальністю 053 Психологія для вступу на бюджет та контракт зараховуються на навчання до аспірантури за результатами:
1) вступного іспиту із спеціальності (в обсязі програми рівня вищої освіти магістра з відповідної спеціальності);
2) вступного іспиту з іноземної мови в обсязі, який відповідає рівню В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Вступник, який підтвердив свій рівень знання з англійської мови, дійсним сертифікатом тестів TOEFL, або International English Language Testing System, або сертифікатом Сambridge English Language Assessment; німецької мови – дійсним сертифікатом TestDaF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня); французької мови – дійсним сертифікатом тесту DELF або DALF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або аналогічного рівня), звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного випробування з іноземної мови з найвищим балом. Умовою допуску до вступного іспиту з іноземної мови є успішне складання ЄВІ в 2023 або 2024 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів;
3) презентації дослідницьких пропозицій чи досягнень.
Конкурсний бал під час вступу для здобуття ступеня доктора філософії обчислюється за такою формулою:
Конкурсний бал (КБ) = 0.6×П1 + 0.2×П2 + 0.2×П3 + ДБ,
П1 – оцінка вступного іспиту із спеціальності;
П2 – оцінка вступного іспиту з іноземної мови;
П3 – оцінка презентації дослідницьких пропозицій чи досягнень;
ДБ – додатковий бал за наукові здобутки вступника.
П1, П2, П3 – за шкалою 100 – 200.
Детальна інформація щодо вступу на спеціальність 053 Психологія у 2024 році за посиланням: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/cat/abiturient/about
ЧОМУ ВАРТО ЗДОБУВАТИ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ПСИХОЛОГІЯ»?
глибше пізнаєте себе та інших, гармонізуєте свою особистість;
навчитеся допомагати іншим у складних та кризових ситуаціях;
знайдете відповіді на питання про саморозвиток, взаємини з сім’єю, батьками, друзями, колегами у ситуаціях дружби, осуду, образи, покарання, ревнощів.
Професія психолога – це професія майбутнього!
«Лікарі людських душ» – так називають психологів. Затребуваність професії «психолог» завжди актуальна. Сучасний світ, з його інформаційною перенасиченістю, мінливістю, напруженістю політичної ситуації в країні і в усьому світі, – все це накладає відбиток на мислення і поведінку людини. В умовах стресу, друзі та близькі не завжди можуть допомогти, а професійна допомога здатна дати «друге дихання» людині, глибше пізнати себе, віднайти власні особистісні ресурси для повноцінної й гармонійної життєдіяльності та особистісного благополуччя.
Працівник психологічної сфери має володіти ґрунтовними професійними знаннями, бути ерудованим і комунікабельним, постійно підвищувати свою кваліфікацію, демонструвати високу культуру надання психологічних послуг, адже основний інструмент роботи психолога – це його особистість.
СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ПСИХОЛОГ ЗДІЙСНЮЄ У СФЕРІ ТАКИХ ПРОФЕСІЙНИХ ІНТЕРЕСІВ:
Педагогічна діяльність (теоретична) – спрямована на передачу знань про психологічну науку, (професія педагог-психолог одна з найбільш затребуваних в освітніх установах).
Науково-дослідна – проведення наукових досліджень; впровадження експериментальних та інноваційних розробок; підготовка, видання та рецензування друкованих праць; написання дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата наук з психології.
Практична діяльність включає в себе:
Індивідуальне консультування – як засіб допомоги людям, які опинилися в скрутних для них психологічних ситуаціях; професійне та соціальне самовизначення клієнта
Психологічна допомога дорослим, батькам та дитині з вадами психологічного розвитку
Корекція девіантної поведінки дітей та дорослих; психологічний супровід персоналу
Групові тренінги; «іміджмейкінг», коучинг
Кризовий менеджмент
Розробка реклами, передвиборчої компанії; складання психологічного портрета, проведення психологічної експертизи
Реалізація програми реабілітаційних заходів; організації психотерапевтичної допомоги різним верствам населення
ДИПЛОМОВАНІ ПСИХОЛОГИ МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ ЗА ТАКИМИ НАПРЯМАМИ:
освітня сфера – дитячі садки, школи, коледжі, університети;
науково-дослідна робота;
охорона здоров’я, медичні заклади;
комерційні організації, корпорації;
військові організації;
соціальні служби;
приватна практика психологічного консультування та психотерапії.
це далеко не вичерпний список сфери застосування знань і навичок фахівців із психології.
Бакалавр зі спеціальності 053 Психологія може виконувати професійну роботу (згідно із Державним класифікатором професій ДК 003:2010):
У психотерапевтичних, психологічних, консультативних службах
У соціальних організаціях (центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, дитячі центри творчості і дозвілля, дитячі будинки, притулки, будинки пристарілих, людей з особливими потребами)
У закладах охорони здоров’я (лікарні, поліклініки, спецшколи для дітей з особливими потребами, наркологічні та реабілітаційні центри)
В установах з підбору й добору персоналу (кадрові агентства, центри зайнятості, центри профорієнтації)
У компаніях, малих підприємствах та бізнесструктурах
У правоохоронних органах (установи ювенальної юстиції, колонії, розподільники)
У службі довіри
У системі Міністерства надзвичайних ситуацій (митниці, служби порятунку, військові організації)
У закладах освіти
Тривалість навчання:
- 3 роки 10 місяців (денна форма навчання);
- 4 роки 10 місяців (заочна форма навчання).
Бакалавр з психології має можливість продовжити навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Магістр зі спеціальності 053 Психологія може виконувати професійну роботу (згідно із Державним класифікатором професій ДК 003:2010):
Викладачі університетів та вищих навчальних закладів
Викладачі середніх навчальних закладів
Професіонали в галузі психології
Молодший науковий співробітник (психологія)
Науковий співробітник (психологія)
Науковий співробітник-консультант (психологія)
Практичний психолог, психолог
Вчителі спеціалізованих навчальних закладів
Консультант психолого-медико-педагогічної консультації
Керівники підрозділів у сфері культури, відпочинку та спорту
Завідувач центральної психолого- медико- педагогічної консультації
Керівники інших основних підрозділів в інших сферах діяльності
Завідувач психолого-медико-педагогічної консультації
Начальник центру (психологічного забезпечення, соціально-трудової реабілітації дорослих, з надання соціальних послуг тощо)
Тривалість навчання: 1 рік 4 місяці.
Форма навчання: денна, заочна.
Доктор філософії зі спеціальності 053 «Психологія» може виконувати професійну роботу (згідно із Державним класифікатором професій ДК 003:2010):
Викладачі університетів та вищих навчальних закладів
Викладачі середніх навчальних закладів
Професіонали в галузі психології
Наукові співробітники (психологія)
Молодший науковий співробітник (психологія)
Науковий співробітник (психологія)
Науковий співробітник-консультант (психологія)
Практичний психолог, психолог
Вчителі спеціалізованих навчальних закладів
Консультант психолого-медико-педагогічної консультації
Керівники підрозділів у сфері культури, відпочинку та спорту
Завідувач центральної психолого-медико-педагогічної консультації
Керівники інших основних підрозділів в інших сферах діяльності
Завідувач психолого-медико-педагогічної консультації
Начальник центру (психологічного забезпечення соціально-трудової реабілітації дорослих, з надання соціальних послуг тощо)
Директор (ректор, начальник) вищого навчального закладу (технікуму, коледжу, інституту, академії, університету і т. ін.)
Начальник (завідувач) підрозділу, відділу
Завідувач кафедри
Тривалість навчання: 4 роки.
Форма навчання: денна, заочна.
Якщо ви готові вчитися професійно, якісно та цікаво, якщо хочете кваліфіковано, насамперед безпечно допомагати людям у складних життєвих ситуаціях, постійно пізнавати себе, інших та світ, самовдосконалюватися, розвиватися, особистісно зростати, то ця професія саме для вас!
Запрошуємо та чекаємо на вас!
Детальна інформація щодо вступу на спеціальність 053 Психологія у 2024 році за посиланням: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/cat/abiturient/about