Як відзначають «День політолога» в УжНУ
Панельна дискусія, круглий стіл, інтерактиви, зустрічі із успішними випускниками та політиками — так на факультеті суспільних наук святкують «День політолога». Насамперед у четвер, 12 вересня, студенти УжНУ, а також запрошені студенти із Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Західноукраїнського національного університету зібрались у читальному залі Наукової бібліотеки, щоб розпочати відзначення професійного свята фахівців у галузі політології.
Привітала гостей проректорка Мирослава Лендьєл: “Політологія – це про критичне мислення, про вміння використовувати сучасні технології для оцінки того, що відбувається навколо, а також про сміливість приймати оптимальні рішенні. Сьогодні тут присутні наші випускники й студенти, які обрали для себе фах політолога з різних причин. У своїй юності я навіть не підозрювала, що стану політологом, оскільки в Радянському Союзі не існувало такого поняття. Адже політологія – це про критичну оцінку, якої не могло бути в тоталітарному суспільстві. Тож українське ядро політичної науки почали формувати колишні випускники історичних, філософських та інших факультетів. Зокрема, у нашому університеті. Нині випускники спеціальності “Політологія” працюють в органах влади, ЗМІ, аналітичних центрах. Вони використали свої знання та навички на всі 100 %. Тепер, коли Україна проходить такий складний етап свого розвитку, є велика потреба саме у таких фахівцях – які мислять критично, використовують якісний, кількісний, емпіричний інструментарій, володіють концептуальними знаннями”.
"Уже низку років поспіль факультет суспільних наук святкує “День політолога” – зауважує декан факультету Юрій Остапець. – Надзвичайно раді, що сьогодні до нас приєднались і студенти з інших вишів. Хочу акцентувати, що історія кафедри політології та державного управління сягає 90-их років. Спочатку це було викладання спецкурсів, пізніше з’явилась спеціальність “Політологія”, таким чином, наша кафедра стала такою, що випускає спеціалістів-політологів. За ці роки була проведена колосальна робота – це сотні і сотні успішних випускників. Сьогодні колектив нашої кафедри продовжує ці традиції. Політологія – це не проста галузь. Політолог повинен володіти фундаментальними теоретичними знаннями, а також бути добрим практиком – вміти провести дослідження, аналізувати результати, організувати роботу в громаді. Це професія, яка потрібна суспільству, без неї не може функціонувати соціум”.
Також перед слухачами на тему активізації участі молоді в політиці виступив перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, який розповів студентам про початок власного політичного досвіду у молодому віці.
Крім цього для молоді запланували панельну дискусію з експертами на тему «Можливості й виклики щодо участі молоді у прийнятті рішень на національному та місцевому рівнях», круглий стіл із усіма учасниками програми на тему «Участь молоді у політиці». А ввечері благодійний концерт, де можна буде відпочити та долучитися до збору коштів для 63 окремої механізованої бригади 105 батальйону.
Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр