Вітаємо колектив науковців з перемогою у конкурсі DAAD “SDG-Partnerships 2024-2027”
В рамках конкурсу DAAD “SDG-Partnerships 2024-2027” на базі фізичного факультету УжНУ буде виконуватись міжнародний проєкт на тему «Сталі оптичні матеріали та методи: Освіта та дослідницька інфраструктура (SOMMER!)».
Виконавці проєкту від УжНУ: доц. Гомоннай О.О. та доктор філософії Бабука Т.Я.
Варто відзначити, що для реалізації даного проєкту, а саме проведення майстеркласів, в рамках даного проєкту до команди УжНУ було залучено науковців Інституту електронної фізики НАН України проф. Гомонная О.В. та провідного наукового співробітника Ажнюка Ю.М.
Реалізація проєкту включатиме організацію щоквартальних наукових семінарів та літніх шкіл для студентів бакалаврату, магістратури та аспірантури, які вивчають оптику/спектроскопію та фізику напівпровідників/твердого тіла. Ці заходи допоможуть студентам бакалаврату та магістратури поглибити свої знання в галузі новітніх оптичних технологій і матеріалів. Крім того, вони дозволять студентам та аспірантам інтегруватися в міжнародну діяльність і стати краще підготовленими до подальшої професійної наукової кар'єри в академічній системі України та Німеччини. Однією з цілей проєкту є заохочення студентів до проведення досліджень, використання переваг академічної мобільності, участі в міжнародних конференціях та семінарах, а також здобуття кваліфікації на рівні, що відповідає професійній діяльності в європейській та світовій науковій спільноті.
Основним результатом проєкту буде створення міжуніверситетського дослідницького навчального кластера SOMMER! (Sustainable Optical Materials and Modules: Education and Research Infrastructure) як синергію освіти на рівні бакалаврату, магістратури та докторантури з акцентом на фізику сучасних наноматеріалів для сталих застосувань. Сфера їх застосування включає фотовольтаїку нового покоління, світловипромінюючі пристрої, фотодетектори та сенсори. До кластера увійдуть Технічний університет м. Хемніц, два українські університети Київський національний університет імені Тараса Шевченка та ДВНЗ “Ужгородський національний університет”, а також Інститут фізики напівпровідників НАН України.
Науково-дослідна частина вітає науковців, зичить творчого натхнення, плідної співпраці та подальших успіхів на науковій ниві!