Відпочинок ФМЦТ з донатом на ЗСУ
На факультеті математики та цифрових технологій влаштували виїзний день факультету в селі Анталовці. Понад 60 студентів проводили своєрідний team-building із керівництвом університету, викладачами та представниками інших підрозділів альма-матер, серед яких – стоматологічний, юридичний, фізичний та факультет інформаційних технологій. Не тільки відпочивали від насичених студентських буднів, а й зібрали 10 тисяч грн, які спрямують на закупівлю запчастин для дронів.
Виїздні заходи поза межами університету об’єднують студентів, дають можливість переключитись. Про це зазначив проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король: «Викладачі і студенти – це одна університетська родина, факультетська сім'я, яка повинна бути разом, у якій мають панувати гармонія і розуміння. І коли перебуваємо в аудиторіях, то студенти в такій ролі, коли мають бути максимально включені, уважно слухати, все виконувати, і якщо щось не так, то вони отримують негативну оцінку. Сьогодні саме така можливість, яка дозволяє студентам дивитися на викладачів у іншій ролі. А ми, викладачі, розуміємо, що і ми колись були студентами і ділимося своїми враженнями, що нам запам'яталося про студентські роки, як вони проходили, чим відрізнялися від сьогоднішніх. І я думаю, що для сьогоднішніх студентів це – доволі повчальний досвід».
Дні факультету – традиція давня. Передається з покоління в покоління здобувачів фаху. Стає саме тією подією, що об’єднує молодь різного віку та спеціальностей. Про це зазначає декан факультету Микола Маляр: «Дні факультету відзначаємо ще з 1977 року. Я сам тоді був студентом 2 курсу. Із таким виїздом на природу саме в Анталовцях – удруге. Торік було масштабніше, зібрали понад 120 людей. Ще, пригадую, відзначали День Піфагора на базі університету, біля п'ятого гуртожитку. Подібні заходи мають місце в студентському житті. Тому що розуміємо: спілкуватися зі студентами – необхідно. Ми виховуємо їх своїми вчинками та діями, показуємо, що ми колектив, що ми дружні, що ми до них ставимось як до своїх майбутніх колег».
Організованою подією вдалося досягти декілька цілей. Павло Мулеса, завідувач кафедри кібернетики і прикладної математики, зазначає: «Щорічно намагаємося проводити такі заходи, але Covid і війна все змінили, тому ми стараємося якось повернути студентське життя на той шлях, який був раніше, тому що молодь має між собою спілкуватися. А ще так сталося, що наш виїзний день припав на церковне свято - День жінок-мироносиць. На території є церква, де тривала літургія, і охочі могли туди зайти та отримати благословення. Це – своєрідний виховний процес. Також збираємо кошти на ЗСУ. І студенти можуть трохи розвіятися на природі».
Обрана територія дуже вдало організована для відпочинку. Є доступ до води, електрики, адже там постійно проводять дитячі табори. Отець Василь Кузьма, директор Духовного центру Мукачівської греко-католицької єпархії, розповідає: «Цей центр, посвячений святому Івану Павлу ІІ, належить нашій Мукачівській греко-католицькій єпархії. Уже протягом 15 років він служить для багатьох молодих людей і для всіх тих, хто цього потребує. Сюди приходять діти, молодь, дорослі, сім'ї, які мають чудову можливість, щоб не просто прийти і лише помолитися, але і духовно зарядитися, і морально, і прогулятися лісом, послухати шум потічка і подивитися на всю ту прекрасну природу, яку створив Господь Бог. Протягом цілого року в цьому духовному центрі маємо різні акції, заходи. Також влітку проводимо літні табори для дітей, а в інші періоди (перед Різдвом, Великоднем) робимо різні духовні формаційні зустрічі для молоді, зокрема студентів. Так само сім'ї з дітками мають можливість сюди прийти й відпочити, просто переключитися від такої повсякденної рутини».
Узагалі подія присвячена Дню Піфагора, який зазвичай святкувався в останній тиждень квітня, але оскільки на цей період цьогоріч припадає час святкування Великодня, вирішили провести раніше. Більше про організацію розповідає голова студентської ради Станіслав Скорондяк: «Основні, хто долучився до організації, це студенти нашого факультету, представники студради, профкому. Також завдячуємо підтримці Управління молоді та спорту й ТЦ «Дастор». По-максимуму долучалися як викладачі, так і студенти. Зібралися студенти різних факультетів. Також приєдналися наші викладачі, представники ректорату, просто щоб відпочити, розслабитися, як-то кажуть, скуштувати студентського життя. Готували шашлики, бограч, уху для тих, хто постить, лаваші тощо. Багато було активних розваг: волейбол, футбол, бадмінтон, настільні ігри. Розважалися по-різному, хто чим цікавиться».
Готувалися до відзначення Дня Піфагора ретельно… і навіть не один день. Щоб студентам було комфортно відпочивати, найактивніші та найвідповідальніші приїжджали виконати підготовчі процеси на базу заздалегідь: слід було облаштувати територію, зробити необхідні продуктові заготовки, проколоти дрова. Серед таких - Вероніка Андрусик, голова профбюро факультету математики та цифрових технологій: «Приїхали сюди раніше за всіх. Почали робити заготовки для бограчу. Нарізали різні салати, готували бутерброди, лаваші, щоб зустріти наших студентів, які приїхали голодні. Радію, коли бачу студентів, які спілкуються між собою, дізнаються більше одне про одного, багато хто зустрівся тут вперше, хоча й вчаться на одному факультеті». Подібні заходи дозволяють студентам не лише відпочити від насичених навчальних буднів у розпал модульних штормів, а й створюють майданчик для кращого знайомства одне з одним та можливість побачити викладачів у зовсім іншій ролі.
За інформацією факультету математики та цифрових технологій