Новини

02.07.2021
1340

Відійшов у вічність Віталій Іванович Ніколайчук

Відійшов у вічність Віталій Іванович Ніколайчук

Із глибоким сумом повідомляємо, що 30 червня 2021 року перестало битися серце професора, доктора біологічних наук УжНУ Ніколайчука Віталія Івановича.

Народився Віталій Іванович 1 липня 1951 року в с. Веселівка Красилівського району Хмельницької області. 1972 року вступив на біологічний факультет Ужгородського державного університету. Вся подальша наукова і педагогічна діяльність Віталія Ніколайчука пов’язана з Ужгородським національним університетом. Із 1989 по 2010 роки був деканом біологічного факультету, з 1988 по 2018 роки – завідувачем кафедри генетики, фізіології рослин і мікробіології УжНУ. 

Професор В.І. Ніколайчук видав 4 монографії, 30 навчально-методичних посібників та 257 наукових статей. Автор двох патентів та 6 раціоналізаторських пропозицій. Під його керівництвом захищено 10 кандидатських дисертацій. 

За створення генетичної школи та розробку нових напрямів наукових досліджень у селекції кормових культур у 2000 році йому присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України». 

Із 2001 року був членом Експертної ради з біологічних наук ВАК України. За багаторічну роботу з підготовки студентів отримав звання «Відмінник освіти України». 2005 року став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. 

Із 2004 р. обраний віце-президентом Українського товариства фізіологів рослин, був членом президії Українського товариства клітинної біології та генної інженерії, почесним академіком Угорської академії наук. 

Протягом багатьох років очолював Закарпатське відділення Українського товариства фізіологів рослин, а також Українське товариство генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавилова. 

Колектив біологічного факультету УжНУ висловлює глибоке співчуття родині з приводу тяжкої втрати – смерті Віталія Івановича. Світлий спомин про його добрі земні справи назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.

Категорії: