Новини

22.11.2024
238

В УжНУ відбувся інформаційний день програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»

В УжНУ  відбувся інформаційний день програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»

Протягом 21-22 листопада в УжНУ відбувся інформаційний день програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» за напрямами «Розширення участі та зміцнення Європейського дослідницького простору» та «Дослідницькі інфраструктури».

Горизонт Європа – це ключова програма ЄС з фінансування досліджень та інновацій із бюджетом 95,5 млрд євро. Ця програма створена для боротьби зі зміною клімату, допомагає досягти цілей ООН у сфері сталого розвитку та підвищує конкурентоспроможність та зростання ЄС.

Відкрив захід вітальним словом начальник відділу “Офіс Горизонт Європа в Україні” Ігор Таранов: “Радий всіх бачити! Для “Офісу Горизонт Європа в Україні” це вже третій захід, який проводиться на базі УжНУ. Наші національні контактні пункти активізувалися настільки, наскільки це можливо в такий короткий період часу. Ми уклали угоди з Міністерством освіти і науки України і, що важливо, отримали фінансову підтримку своєї діяльності. Нині у нас є унікальна можливість обговорити найактуальніші проблеми України, а саме: інтеграція України в європейські дослідницькі ініціативи, зокрема в межах Програми “Горизонт Європа” за напрямом WIDERA – розширення участі та зміцнення європейського дослідницького простору. Це не лише стратегічний крок на шляху до посилення нашого наукового потенціалу, але й відкриття нових можливостей для всіх вітчизняних  вишів та дослідників”.

Із доповіддю “Дев’ятої Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»: загальні правила та особливості участі” виступили представниці національного контактного пункту Ольга Сулема та Людмила Власюк. 

“Загальними цілями програми, – зазначає Ольга Сулема – є  науковий вплив: створення нових високоякісних знань, посилення людського капіталу в галузі досліджень і інновацій зміцнення Європейського дослідницького простору, сприяння поширенню знань і відкритої науки. Економічний вплив – підвищення європейської інноваційної конкурентоздатності, створення нових прямих і непрямих робочих місць, залучення інвестицій у дослідження та інновації. Та суспільний вплив – подолання глобальних викликів ЄС, досягнення цілей сталого розвитку ООН, підтримка європейської соціоекономічної моделі та європейських цінностей, підвищення добробуту людей”.

Також на заході йшлося про аспекти напряму WIDERA, дослідницькі інфраструктури Європи та України, особливості формування консорціуму у межах Програми «Горизонт Європа». Наприкінці науково-педагогічні працівники УжНУ мали можливість поспілкуватись із представниками національного контактного пункту та отримати відповіді на свої запитання щодо Програми «Горизонт Європа».



Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр

Категорії: