16.11.2021

В УжНУ відбулося засідання Вченої ради

У  вівторок, 16 листопада, відбулося чергове засідання Вченої ради Ужгородського національного університету. На початку засідання ректор згадав про важку втрату для університету – 25 жовтня відійшов у Засвіти проректор з наукової роботи, заслужений професор УжНУ, доктор фізико-математичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України Ігор Петрович Студеняк.

На засіданні члени Вченої ради проголосували за  рекомендацію ректору   призначити на посаду проректора з наукової роботи, доктора біологічних наук, професора Володимира Фекету. Були розглянуті конкурсні та атестаційні справи. Так, Вчена рада присвоїла вчене звання професора по кафедрі громадського здоров’я і гуманітарних дисциплін Ренаті Погоріляк, доцента по кафедрі туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства Галині Кіш, доцента по кафедрі туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства Мар’яні Попик та доцента по кафедрі української мови Олесі  Харьківській. Розглядаючи конкурсні справи, Вчена рада затвердила кандидатуру Павла Мулеси на посаду завідувача кафедри кібернетики і прикладної математики.

Було також прийнято рішення про клопотання перед Міністерством освіти і науки України щодо включення колекції інкунабул та колекції рукописних книг Наукової бібліотеки УжНУ до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Як зазначила директор бібліотеки Марія Медвідь, УжНУ має унікальну колекцію ранніх друкованих книг у 32 примірниках. Університетське зібрання є п’ятим  за величиною серед університетських зібрань країни і другим  на Західній Україні. Також бібліотека має унікальну колекцію із 127 рукописів 15-19 століть.

Крім цього, Вченою радою були розглянуті питання про рекомендацію до друку окремих видань, уточнення тем дисертаційних досліджень та надання дозволу на наукове керівництво.

Наступне засідання Вченої Ради відбудеться вже у грудні 2021 року.