В УжНУ відбулося засідання науково-технічної ради
У четвер, 26 вересня, відбулось чергове засідання науково-технічної ради УжНУ. Серед основних питань – звіт голови Ради молодих вчених, результати наукової роботи факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, а також атестація наукової роботи стипендіатів стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених.
Розпочалося засідання з доповіді заступника декана з наукової роботи факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Олександра Пулика. Він зазначив, що вагомою частиною роботи науково-педагогічних працівників факультету є публікація результатів наукових досліджень у провідних наукових виданнях та їх апробація на наукових конференціях.
Протягом 2024 року співробітниками факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки опубліковано 77 статей у наукових виданнях, з них 44 статті у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus. За звітний період опубліковано 3 монографії та 9 методичних матеріалів і рекомендацій. Також з ініціативи кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки відбулася Міжнародна наукова-практична конференція «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів та коморбідних станів у практиці лікаря першого контакту під час війни», де крім вітчизняних науковців, взяли участь представники Польщі, Угорщини, Словаччини, Ізраїлю.
З доповіддю про наукову роботу Ради молодих вчених виступив голова ради Тарас Гряділь. Незважаючи на виклики сучасності, представники Ради молодих вчених взяли участь в міжнародних конференціях, де були також співорганізаторами. Ними було організовано Міжнародну наукову конференцію «Наукові горизонти ХХІ століття: мультидисциплінарні дослідження» та ІІ Міжнародну міждисциплінарну науково-практичну конференцію «Відкрита наука України: візійний дискурс в умовах воєнного стану». Окремо слід виділити деякі аспекти міжнародної співпраці. Представники Ради молодих вчених взяли участь у VII Школі транскордонного співробітництва, AEBR CB School 2023 in Kosice 8-11 November, яку організовувала Асоціація європейських прикордонних регіонів (Німеччина), Університет Неймегена (Нідерланди) та Університет Вікторії (Канада) у співпраці з Університетом Павла Йозефа Шафарика (Словаччина) та Ужгородським національним університетом (Україна).
У своїй доповіді голова Ради молодих вчених повідомив про вихід третього тому книги "Ради молодих вчених України" з назвою "Сила команд". В книзі наведено узагальнену інформацію про діяльність Рад молодих вчених у закладах вищої освіти та наукових установах України. До команди авторів видання увійшли і молоді науковці нашого Університету - представники Ради молодих вчених ДВНЗ «Ужгородського національного університету», які на 14 сторінках виклали основну інформацію про досвід роботи в умовах воєнного стану, активну участь у науковому житті Університету, реалізацію численних проєктів і поділились планами на майбутнє.
Крім того, на засіданні було розглянуто питання щодо результатів внутрішньої експертизи проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених. Цього року на перший етап конкурсу, який проходив в університеті, було подано 6 проєктів наукових досліджень молодих вчених:
1. «Захист персональних даних у контексті розвитку штучного інтелекту та інтернету речей: правові та технічні аспекти» (науковий керівник Михайло Віхляєв).
2. «Забезпечення захисту новітніх прав у сфері охорони здоров’я в умовах війни, післявоєнного відновлення, демографічної кризи» (науковий керівник Віктор Заборовський).
3. «Інтеграція опромінення барвників і цифрового сканування для контролю змін біоплівок на поверхні зубів» (науковий керівник Олександра Паллаг).
4. «Регіональні патерни однонуклеотидних поліморфізмів пов’язаних з посттравматичним стресовим розладом серед населення України» (науковий керівник Павло Петах).
5. «Побудова вдосконаленої емпіричної моделі активності VLF-хвиль у внутрішній магнітосфері Землі» (науковий керівник - Андрій Вощепинець).
6. «Тверді електроліти: матеріали нового покоління для екологічно безпечних енергетичних рішень» (науковий керівник Ірина Шендер).
Рішенням науково-технічної ради всі проєкти будуть подані до Директорату науки та інновацій для участі в другому етапі конкурсному відборі проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які будуть виконуватися за рахунок коштів загального фонду державного бюджету з 2025 року.
Також на науково-технічній раді була атестована наукова робота стипендіатів стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених, зокрема: Віктора Заборовського, Марії Менджул, Володимира Поліщука, Артема Погодіна, Миколи Кута, Наталії Король, Тетяни Бабуки.
Наприкінці науково-технічної ради виступила заступниця декана з наукової роботи стоматологічного факультету Надія Бойко, яка доповіла про потенційну участь науковців УжНУ в науковому житті країни.
За інформацією науково-дослідної частини