27.03.2024

В УжНУ відбулося засідання науково-технічної ради

У понеділок, 25 березня, відбулося онлайн засідання науково-технічної ради. Під час засідання було обговорено й затверджено низку важливих питань: звіти стипендіатів Кабінету Міністрів України для молодих вчених за звітний період, звіти заступника декана з наукової роботи економічного факультету та директора НДІ фітотерапії.

Першою звітувала заступниця декана з наукової роботи економічного факультету, доктор економічних наук, професор Вікторія Готра, яка доповіла про результати наукової роботи за 2023 рік та завдання на 2024 рік. Упродовж звітного періоду науково-педагогічними працівниками факультету було видано 6 монографій та один навчальний посібник, а також опубліковано 134 статті, з них 9 статей у виданнях, індексованих у міжнародних наукометричних базах даних Scopus та Web of Scienсe. У 2023 році на економічному факультеті було проведено 4 конференції, зокрема, V Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання економіки, обліку, фінансів та управління персоналом» (26 травня 2023 р.), VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Трансформація національної моделі фінансово-кредитних відносин: виклики глобалізації та регіональні аспекти» (01 грудня 2023 р.), 77-ма  підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького складу університету (23-24 лютого 2023 р.) та І міжнародна науково-практична конференція «Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи» (14-15 березня 2023 р.).

Вікторія Вікторівна зазначила, що на економічному  факультеті відбулося 6 захистів дисертацій ступеня доктора філософії в разових спеціалізованих вчених радах за спеціальністю 051 Економіка.

Також заступниця декана з наукової роботи представила наукові здобутки студентів економічного факультету. Зокрема, студенти взяли активну участь у 63 Всеукраїнських та Міжнародних конференціях. Результатами  наукової діяльності студентів є 18 наукових статей, які були опубліковані  у виданнях України. У межах міжнародного співробітництва  УжНУ з британським партнером Університетом Центрального Ланкаширу (UCLan) студентка економічного факультету взяла участь у Другій літній школі з вивчення англійської мови на базі Кіпрського Університету Центрального Ланкаширу (UCLan Cyprus). Крім того, 6 студентів факультету навчалися за програмою Erasmus+ (Хорватія, Сербія).

У завершення свого виступу Вікторія Готра представила плани на 2024 рік, в яких пріоритетними пунктами були зазначені: збільшення кількості опублікованих наукових статей у фахових виданнях та у виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз данихScopus та Web of Scienсe; участь у міжнародних та вітчизняних наукових конференціях; активізація грантової та  проєктної діяльності.

Про результати роботи Науково-дослідного інституту фітотерапії доповів в.о. директора центру Тарас Ганич, доктор медичних наук, професор. Він відзначив, що на сьогодні це єдиний науковий інститут такого профілю в Україні. Організатором та незмінним керівником НДІ фітотерапії упродовж 28 років до останніх днів свого життя була відома вчена-терапевт, заслужена діячка науки і техніки, доктор медичних наук, проф. Оксана Миколаївна Ганич. Співробітниками Інституту було всебічно вивчено та апробовано понад 100 екологічно чистих лікарських рослин Закарпаття для використання в лікувально-профілактичній практиці.

Одними з останніх Інститутом були розроблені фітомінералопрепарати для корекції екологічно залежних порушень, зокрема, дезинтоксикаційний фіточай «Карпати», фіточай «Ехінофіт» для зміцнення імунітету, фіточай «Кратефіт» для зниження артеріального тиску. За звітний період науковими співробітниками НДІ фітотерапії було видано 5 збірників праць конференції під егідою УжНУ та третє видання навчального посібника «Клінічна фітотерапія», співавторами якого є Ганич Т.М., Фатула М.І., Ганич О.М.

Щороку Інститутом організовується на високому науковому рівні Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція, що проходить на базі санаторію «Квітка полонини». Це свідчить про їхню пристрасну працю та прагнення ділитися знаннями та досягненнями в цій області. В період з 2020 по 2023 роки, навіть у складних умовах, конференцію вдалося успішно провести в онлайн-форматі, демонструючи високий рівень організації та інтерес до представлених тем.

Також на науково-технічній раді була атестована наукова робота стипендіатів стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених, зокрема: Заборовського Віктора, Менджул Марії, Поліщука Володимира, Погодіна Артема, Кута Миколи, Король Наталії, Бабуки Тетяни.

За інформацією науково-дослідної частини