Новини

26.10.2023
1791

В УжНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

В УжНУ відбулося чергове засідання Вченої ради

У четвер, 26 жовтня, відбулося чергове засідання Вченої ради Ужгородського національного університету. Серед питань – атестаційні справи, звіт про науково-педагогічну діяльність інженерно-технічного факультету, визнання освітніх документів та інші важливі питання. На початку засідання ректор УжНУ Володимир Смоланка передав грамоти та дипломи викладачам та студентам університету.

 

Далі на Вченій раді розглянули атестаційні справи. Вчена рада проголосувала за присвоєння вчених звань  професора по кафедрі анатомії людини та гістології Тетяні Гарапко, професора по кафедрі модерної історії України та зарубіжних країн Василю Міщанину, професора по кафедрі програмного забезпечення систем Володимиру Поліщуку, доцента по кафедрі госпітальної терапії Олександру Куцину, доцента по кафедрі соціології та соціальної роботи Крістіні Новосад.  

 Далі зі звітом про науково-педагогічну діяльність інженерно-технічного факультету виступила декан факультету Йолана Голик. Вона зазначила, що на факультеті відбувається стале зростання кількості студентів, станом на 1 жовтня 2023 року 914 студентів навчалося на денній та заочній формі, для порівняння – у у 2022 році – 734. Студенти та викладачі ІТФ взяли участь в  2 масштабних міжнародних проєктах «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні» та «Розумна енергія транскордонного співробітництва».

«Щодо науково-дослідної роботи студентів, то хочу зазначити, що студенти спеціальності «Технологія машинобудування» Михайло Шелепець та Олександр Кузьменко в 2022 році прийняли участь в університетському конкурсі «Стартап - УжНУ: інноваційні ідеї, що наближають перемогу!» Михайло Шелепець презентував проект «Perechyn Online», спрямований на ефективний пошук інформації про місто жителям та внутрішньо переміщеним особам, котрі через війну вимушено покинули свої домівки. Проект Олександра Кузьменка «Надтверде зміцнення поверхонь деталей подвійного призначення» розглядає зміцнення поверхонь деталей, які використовуються для цивільної та військової техніки. 6 грудня 2022 року за підсумками фіналу конкурсу Олександра Кузьменко за проект «Надтверде зміцнення поверхонь деталей подвійного призначення» було нагороджено дипломом за 2 місце» - зазначила Йолана Голик.

Також на засіданні Вченої ради затвердили Антикорупційну програму Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» на 2023-2025 роки та реорганізували кафедру слов’янської філології та світової літератури філологічного факультету шляхом її приєднання до кафедри словацької філології. Також вирішили створити молодіжний центр «YouthHub» у складі Центру гуманітарно-виховної роботи, профорієнтації та працевлаштування УжНУ.

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: