Новини

01.08.2022
591

В УжНУ стартувала Літня школа інформатики

В УжНУ стартувала Літня школа інформатики

Близько 2 сотні діток різного віку, які цікавляться інформаційними технологіями та мріють про роботу в IT-сфері, об'єднала Літня школа інформатики. Таке навчання для школярів проходить вперше на Закарпатті, завдяки спільним зусиллям Ужгородського національного університету, ІТ-кластеру Закарпаття та місцевої влади. У понеділок, 1 серпня, в конференц-залі УжНУ відбулось урочисте відкриття школи. Серед присутніх: ректор УжНУ проф. Володимир Смоланка, голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар'яна Марусинець,  голова правління IT-кластеру Закарпаття Жанна Капіца.

Володимир Микита, голова Закарпатської ОВА: “Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку в історії Закарпаття. Не дивлячись на війну, на бойові дії, які проходять на нашій території, важливо й надалі працювати задля майбутнього дітей. Створюючи IT-кластер в області, ми також зважали на те, що його можливості можна використати для навчання молоді. Вдячний Жанні Капіці, з якою ми з перших днів війни почали працювати над ІТ-кластером. Наш досвід є хорошим прикладом, коли співробітництво влади та бізнесу дає хороші плоди для громадян. ІТ - це прибутковий вид діяльності. І завдячуючи в тому числі айтівцям, сьогодні ми спостерігаємо збільшення надходжень в бюджет по всій області. Хочемо використати ці кошти для розвитку і на благо нашого майбутнього, наших дітей. Маю надію, що цей крок є вчасним. І за підтримки всієї нашої комади ми запускаємо важливий процес для розвитку IT-сфери на Закарпатті”.

Володимир Чубірко, голова Закарпатської обласної ради: “Закарпаття є, безперечно, багатим на природні скарби, насолодитись якими приїжджали туристи зі всієї країни та не тільки. Тому дуже важливо, що в цей складний час, нашому регіону вдалось віднайти потрібну формулу бізнесу, яка точно не зашкодить екології, проте принесе жителям багато користі. Це прекрасна ініціатива! У співпраці влади з айтівцями вдалось в умовах війни зосередити такий потужний кластер ІТ-спеціалістів у регіоні. І не менш важливо, маючи такі можливості використати їх різнобічно, у тому числі для освіти нашої молоді. Завдяки Літній школі інформатики учні отримають теоретичні та практичні знання у галузі, за якою стоїть майбутнє”.

Вододимир Смоланка, ректор УжНУ: “З величезним задоволенням вітаю всіх учасників першої Літньої школи інформатики. Особливо приємно те, що школа проходитиме в стінах нашого університету. Ужгородський національний університет має дуже хороші IT-традиції. Насамперед ми готуємо ІТ-фахівців на 6-ох спільностях 4-ох факультетів. Особливу гордість у нас викликає той факт, що у доковідні часи команда нашого університету неодноразово проходила у фінал Чемпіонату світу з програмування та займала високі позиції на рівні з представниками таких університетів як Кембридж та Оксфорд. Також уже ушосте в серпні ми проводитимо Літню школу з програмування. У ній беруть участь найкращі студенти-програмісти зі всієї країни. І ми дуже раді новому починню, яке продовжує наші традиції - Літній школі інформатики для учнів. Ні в кого не має сумніву, що діти - це і є наше майбутнє. І я, як ректор, був би радий бачити вас через кілька років нашими студентами. Бажаю вдалого навчання і нових друзів!

Жанна Капіца, голова правління IT-кластеру Закарпаття: “Маю за велику честь брати участь у створенні такої ініціативи - зараз ми сіємо зерна, які обов'язково проростуть. Можливість робити неможливе є вже певною константою Закарпатської області. Я повернулась на Закарпаття як внутрішньо переміщена особа і отримала тут величезну підтримку від ОВА, УжНУ і нашого ком'юніті, яке перебралось сюди. Невеличка статистика: до 24 лютого на Закарпатті було близько 2 тис. айтівців, а зараз - близько 30-35 тис. Понад 190 компаній релокалізувались на Закарпатті, більше 100 компаній подало заявки в IT-кластер Закарпаття. Нам трошки більше 3-ох місяців, але в нас великі амбіції щодо трансформації і покращення ІТ-освіти в регіоні. І я маю велику надію на те, що саме ваше покоління покаже, хто такі справжні українці”.

 

У роботі школи братимуть участь провідні фахівці ІТ-компаній, науковці, професори, кандидати наук та вчителі, які проведуть майстер-класи та ознайомлять з найсучаснішими знаннями в галузі ІТ, а також охоче поділяться своїм досвідом та окреслять перспективи для самореалізації. Спеціалісти готують багато цікавинок: як теоретичних, так і практичних. Допоможуть учням заглянути в справжній ІТ-світ і зрозуміти для себе, куди вони хочуть рухатись.

 

 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: