Новини

25.10.2022
1214

Без англійської – ніяк. УжНУ реалізує мовний проєкт з університетом Центрального Ланкаширу

Без англійської – ніяк. УжНУ реалізує мовний проєкт з університетом Центрального Ланкаширу

Продовжуємо серію публікацій про нові міжнародні партнерства Ужгородського національного університету і можливості, які завдяки ним відкриваються для студентів та викладачів нашого університету. Цього разу – розповідь про те, як 100 ужнівців завдяки партнеру з Британії скористалися нагодою безоплатно повчитися англійської разом із досвідченими викладачами університету Центрального Ланкаширу.

Керівниця відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева розповідає, що тільки наприкінці червня цього року УжНУ підписав угоду про співпрацю з університетом Центрального Ланкаширу, однак це партнерство вже принесло позитивні зміни у житті наших студентів та викладачів.

Так, підтримуючи ресурсами та ідеями, британський ЗВО вже допоміг з доступом до онлайн курсів в університеті Центрального Ланкаширу, щоб допомогти українським студентам продовжити навчання, а професорсько-викладацькому складу – підвищувати кваліфікацію. Також нагадаємо, що однією з уже реалізованих спільних ініціатив є участь студентів та аспірантів УжНУ у мовній школі. Університет Центрального Ланкаширу організував двотижневі курси інтенсивного вивчення англійської мови на базі його філії на Кіпрі.

– А 26 вересня розпочалися онлайн-курси англійської мови для студентів та викладачів УжНУ. Фахівці з університету Центрального Ланкаширу проводитимуть заняття два рази на тиждень протягом трьох місяців. Це чудова нагода покращити свій рівень мови і в подальшому отримати ширші можливості для реалізації академічної мобільності та для участі у спільних міжнародних проектах. У кожного з нас мотивація до вивчення англійської мови може бути різною, однак вона повинна бути… Саме за мотиваційним листом та результатом коротенького пройденого тесту відбиралися учасники, формувалися групи. Загалом до курсів долучилася сотня представників УжНУ, за що ми щиро вдячні нашому партнеру @OfficialUCLan, – каже Оксана Свєженцева.

Ми поспілкувалися з 5 курсантами, які пройшли відбір і зараз активно вивчають англійську разом з викладачами університету Центрального Ланкаширу. Попросили студентів та викладачів УжНУ розповісти, що їх спонукало податися на ці курси, а також поділитися враженнями від першого місяця навчання.

 

Галина Шаповалова, доцентка кафедри журналістики, філологічний факультет:  

–  Записатися на ці курси мене спонукало бажання підвищити своє знання з англійської. Крім того, в нас на кафедрі журналістики є міжнародний проєкт DESTIN, в процесі виконання якого я відчула потребу знати мову краще, щоб могти спілкуватися з колегами на такому високому рівні.

До того ж англійська – це мова світової науки. Аби читати першоджерела, а не переклади, треба її знати. І взагалі – зараз у світі без знання англійської складно собі уявити життя.

Які ваші враження від першого місяця навчання?

– У нас дві викладачки – Лора і Жозефіна. Вони дуже цікаві, досвідчені. Наші викладачки акцентують на виробленні навичок спілкування. Ми багато говоримо, працюємо в групах, обговорюємо актуальні теми. Тобто таке комунікативне спрямування занять. Трошки опрацьовуємо й граматику, але ставка все-таки – на спілкування.

Я би відзначила доброзичливу атмосферу на заняттях. Наші викладачки дуже толерантні,  відкриті, завжди цікавляться, як у нас справи, чи більш-менш все добре, як ми почуваємося? Ми їм дякуємо за підтримку. Не тільки Лорі і Жозефіні, а всім британцям.

І ще такий момент… Іноді нам дають письмові завдання – написати текст чи, наприклад, надіслати лист на пошту викладачкам, і вони дуже оперативно реагують, відповідають, роблять коментарі, правки. Тобто зворотній зв'язок дотримують дуже ретельно. Це надихає. Я відчуваю, що наші викладачки працюють дуже щиро, з ентузіазмом і натхненням.

Якщо підбити підсумок першого місяця навчання, то я бачу тільки плюси. Хоч ми іноді й не встигаємо готуватися, як і наші студенти (сміється – Я.С.). Загалом це такий гарний досвід – повернутися в студентське життя і відчути себе ще раз студентом… Це дуже цікаво і навіть, я би сказала, корисно.

 

Іван Попович, студент факультету інформаційних технологій:

– Найперше, мабуть, мене ці курси зацікавили тим, що дають можливість поспілкуватися з носіями англійської мови, які проживають саме у Великобританії або Америці. В нас таких можливостей насправді не дуже багато, тому мені це сподобалося. А також цей курс дозволяє покращити знання мови загалом і розмовну англійську зокрема, бо ми постійно спілкуємося саме з носіями мови.

Також, оскільки я вибрав спеціальність в сфері IT, то хороше знання англійської є важливим і мені дуже знадобилося б для того, щоб співпрацювати з іноземними компаніями. Я дуже активно спілкуюся в мережі з іноземцями (з німцями, італійцями, іспанцями) і зауважив, що вони мають зовсім іншу англійську – набагато гіршу. Тому повчити мову разом з носіями з Британії – круто.

–  Які ваші враження від першого місяця навчання?

– Мені сподобався професіоналізм викладачів – Тріш і Джейн. Вони вибирають цікаві теми для уроків і дуже багато з нами розмовляють. Одна з викладачів також запрошує на урок свого студента, який також підліток, і він допомагає, спілкується з нами.

Цікаво, що в нас немає багато письмових завдань. Кілька останніх уроків взагалі пройшли як  chit-chat – ми просто спілкувалися на різні теми, обговорювали будь-що. Таким чином у легкій формі ми покращуємо свою розмовну англійську. 

 

Олександр Дутко, асистент кафедри хірургічних хвороб, медичний факультет:

–   Подався на курси вивчення англійської з викладачами університету Ланкашира, напевно, з міркувань саморозвитку. Англійська мова сьогодні всюди потрібна, а особливо у моїй сфері діяльності, адже я – лікар, а вся всесвітня медична наука представлена англійською. Міжнародні організації, сайти, магазини, конференції, стажування тощо – весь спектр послуг і можливостей у світі можна отримати, і одним з основних ключів для їх досягнення є англійська мова.

–  Які ваші враження від першого місяця навчання?

– Якщо коротко – все супер! Якщо більш розгорнуто – викладачі намагаються зацікавити, підібрати різноманітні теми, не надто довго фокусуючись на чомусь одному. Завдання не вимагають від нас багато часу, що добре «вписується» у наш графік роботи. Позитивним моментом є невимушена атмосфера занять, ніхто не змушує строго відповідати на питання і отримувати оцінки, а йде процес дискусії та обговорення.

Дуже приємно слухати людей, чиєю рідною мовою є англійська, та набиратися від них лексики та різних термінів. Радий, що потрапив на ці курси, тому що вони дають можливість покращити себе – просто і приємно.

 

Софія Коваль, студентка факультету математики та цифрових технологій:

– В школі я вивчала і англійську, і німецьку мови, вільно розмовляю обома на рівні вище середнього. Коли побачила на сайті університету цю можливість і дізналася, що викладачі – з Великої Британії, мене дуже зацікавила пропозиція. Я подалася на відбір, виконала тестові завдання, і як побачила, що мене взяли, була дуже рада. Я розуміла, що це буде класний новий досвід, а також можливість покращити знання з розмовної мови. Плюс нові знайомства.

Я навчаюся на спеціальності «Системний аналіз» на факультеті математики і цифрових технологій, тож англійська в майбутньому мені точно буде потрібна. Не виключаю, що братиму участь в програмах обміну, а там мова потрібна для спілкування з іноземними студентами. Також хороша англійська – це доступ до ширшого обсягу матеріалів. І плюс IT. Тому – англійська обов’язкова.

–  Які ваші враження від першого місяця навчання?

– Враження дуже класні. У мене крута група, дуже цікаві студенти. І ще мені подобається підхід викладачів до заняття. Ми багато говоримо, розповідаємо про себе, і в ході заняття викладач дає нову лексику, яка нам буде корисна. Також викладач в своїй роботі використовує відео, які ми обговорюємо, і тексти.

Це, я б сказала, європейський підхід до занять. Він відрізняється від підходу викладачів і вчителів з України. Було дуже цікаво це порівняти і дізнатися, що навчання може проходити по-іншому, ніж ми звикли. Це – класний досвід.

 

Любов Маргітай, доцентка кафедри плодоовочівництва і виноградарства, біологічний факультет: 

– Вивченням англійської мови займаюся давно. Ще з часів навчання в аспірантурі зрозуміла, що для науковця це знання необхідне, щоб читати наукову літературу, писати статті самому, спілкуватися з колегами з інших країн. 

Із 2016 року вивчала англійську мову на курсах для викладачів УжНУ. Дуже вдячна доценту кафедри англійської філології Лесі Валеріївні Рогач за отримані знання. Це дозволило робити доповіді на англійській мові на міжнародних наукових конференціях в Україні та за кордоном. Також була науковим керівником студента спеціальності 203 "Садівництво і виноградарство", який переміг в трьох міжнародних конкурсах винаходів та інновацій. Є рецензентом South African Journal of Botany. Коли на сайті УжНУ дізналася про можливість навчатися від носіїв мови, одразу написала мотиваційний лист, пройшла тестування і заповнила анкету.

–  Які ваші враження від першого місяця навчання?

–  Я дуже задоволена, що маю можливість навчатися. В процесі навчання можна не тільки вдосконалити знання мови, але й дізнатися про методи та прийоми навчання, які використовують британські викладачі, щоб в майбутньому використати їх в роботі з нашими студентами УжНУ.

 

Ужгородський національний університет вдячний британському партнеру – університету Центрального Ланкашира – за підтримку в цей складний час. Ми пишаємося тим, що нам вдалося стати частиною #TwinForHope.

 

Підготував Ярослав Світлик

Категорії: