Новини

18.01.2024
553

У 2023 році УжНУ уклав 15 нових міжнародних міжінституційних угод

У 2023 році УжНУ уклав 15 нових міжнародних міжінституційних угод

 Упродовж 2023 року УжНУ активно співпрацював з 150 закордонними партнерами, було укладено 15 нових міжнародних міжінституційних угод. Також впродовж 2023  року УжНУ реалізовував 18  міжнародних проєктів.

Найактивніша співпраця у 2023 році продовжувалась з європейськими вишами, зокрема з Пряшівським університетом, Кошицьким технічним університетом (Словаччина), Карловим університетом у м. Прага (Чехія), Західним університетом ім. Васіле Голдіш в м. Арад, Союзом Українців Румунії (Румунія), Загребським Університетом, Політехнікою у м. Пожега (Хорватія), Університетом Центрального Ланкаширу UCLan (Велика Британія), Університетом Л’Аквіли (Італія), Університетом  Градець-Кралове (Чехія).

Важливе значення для подальшої інтеграції в європейський науковий простір є членство Ужгородського національного університету у міжнародних асоціаціях, кластерах, консорціумах: Magna Charta Universitatum, Конференції ректорів Дунайського регіону, Європейській асоціації університетів (EUA), Університетському кластері Східного партнерства (EaPUC), CS-DC UNESCO UniTwin, Консорціум EU GREEN (в рамках проекту INTERACT).

Результативно продовжується співпраця УжНУ та Університету Центрального Ланкаширу (Велика Британія) в рамках проєкту Twinning «UK-Ukraine university twinning scheme». Другий рік поспіль була реалізована двотижнева літня школа з вивчення англійської мови на базі Університету Центрального Ланкаширу на Кіпрі. Знайомство з всесвітньо відомими пам’ятками, пізнання нових місцин у поєднанні з годинами практики з англійської мови – саме так запам’ятали свої літні канікули 2023 року майже два десятки студенток Ужгородського національного університету. Варто відзначити, що в рамках партнерства з Університетом Центрального Ланкаширу реалізовано дві ініціативи щодо онлайн курсів англійської мови для студентів та працівників УжНУ, продовження яких заплановано також і на наступний рік.

Ужгородський національний університет активно продовжує співпрацю в рамках Університетського кластеру Східного партнерства (EaPUC), ініційованого Карловим університетом (Чеська Республіка). Це консорціум провідних університетів Європейського Союзу та країн Східного партнерства, який зосереджений на співпраці в чотирьох ключових сферах: освіта, наука та дослідження, найкращі практики та суспільна роль університету.

Протягом року УжНУ брав участь у проєкті «Розробка нових шляхів інтернаціоналізації через консорціум «EU GREEN»» (INTERACT) (Designing new internationalization paths through the EU GREEN consortium), орієнтованого на співпрацю українських університетів з партнерами EU GREEN (з ініціативи Вроцлавського університету екологічних наук та наук про життя  та підтримки Національної агенції з академічного обміну (NAWA).

У 2023 році ДВНЗ “УжНУ” продовжував розвивати партнерство задля участі у європейській програмі підтримки академічної мобільності Erasmus+. Попри обмеження, пов’язані із запровадженням воєнного стану, чимало наших студентів та науково-педагогічних працівників долучилися до цієї академічної програми, яка дозволяє забезпечити мобільність студентів та викладачів на основі стипендій, що надаються ЄС для покриття витрат на навчання й проживання. У 2023 році відділ міжнародних зв’язків активно займався реалізацією проєктів за програмою Erasmus+: Підтримка мобільності молоді. Понад чотири десятки студентів різних спеціальностей мали можливість удосконалити свої soft-skills та обмінятися досвідом із молоддю європейських країн.

Найчисельнішу кількість стипендій для семестрового навчання в рамках програми Erasmus+ УжНУ виграв разом з Університетом м. Пітешть (Румунія), Осієцьким університетом імені Йосипа Юрая Штросмаєра (Хорватія), Загребським університетом (Хорватія), Дармштадтським університетом (Німеччина), Університетом м. Євле (Швеція), Трнавським університетом (Словаччина) та іншими.

Вже систематичним стало семестрове навчання студентів та навчання за програмами подвійних дипломів. Продовжилась активна співпраця в рамках попередньо укладених договорів з Поморською Академією в Слупську (Польща), Кощицьким університетом імені Павла Йозефа Шафарика (Словаччина), Вищою школою економіки та менеджменту публічного управління у Братиславі (Словаччина), Економічним університетом у Братиславі (Словаччнина) та розпочалася нова співпраця з двома зарубіжними партнерами. На основі  укладеної угоди про співпрацю в рамках програми подвійних дипломів з Університетом Л’Аквіла (Італія) студенти-магістри спеціальності “Прикладна математика” та “Системний аналіз” мають змогу, вже другий рік поспіль навчатись одночасно у двох університетах - в Україні та Італії.

Станом на 31 грудня 2023 року в університеті загалом освітні послуги отримували 1087 іноземних громадянина, 40 здобувачів освітнього ступеня «бакалавр», 1004 здобувачів освітнього ступеня «магістр»,  13 аспірантів, 24 клінічних ординаторів, 3 інтерни та 3 слухачі підготовчого відділення. 

Більшість іноземних студентів є громадянами Індії – 844 особи. Також в УжНУ навчаються громадяни Нігерії, Йорданії, Ізраілю, Бангладеш, Гани, Камеруну, Мальдівів, Зімбабве, Австрії, Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі, Великої Британії, США та інших країн. Студентський актив представлений вихідцями з 39 країн світу.

 

 

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: