Творчий тиждень у м. Жешуві: Resovia 2024 – місто натхнення для філологинь
З 1 по 5 липня 2024 року студентки філологічного факультету брали участь у традиційному й улюбленому тижневому обміні «Resovia: Creative Youth Area» у м. Жешуві.
Магістрантки другого року навчання філологічного факультету спеціальності «Українська мова і література. Англійська мова і література» Андріяна Дербак та Вероніка Скоблей розпочали свої літні канікули з мандрівки до мальовничої Польщі, де вони не тільки відпочивали, а й поглиблювали свої знання з англійської мови, вивчали культуру та традиції інших держав, розвивали творчі й креативні здібності.
Андріяна Дербак зазначає: «Мене вразили можливості, яке місто Жешув надає молодим людям. Тут є багато молодіжних центрів, які ми радо відвідували: Feniks, Urban Lab, Підкарпатський науковий центр. Працюючи над різними проєктами, ми ділилися культурними особливостями нашої країни з представниками Азії, Африки та Сходу, що особливо актуально в умовах повномасштабного вторгнення, адже світ повинен знати про Україну, її традиції, можливості, цінності. Такі проєкти не тільки розширили наш кругозір, а й навчили ефективно працювати в команді. Досвід знайомства з учасниками з інших країн також виявився надзвичайно цінним. Ми швидко потоваришували, проводили вечори за настільними іграми, відвідували різноманітні заклади та гуляли вечірнім містом. Мені надзвичайно сподобалася ідея організаторів стосовно таємного друга. Ми обмінювалися маленькими подарунками й милими записками на згадку про неймовірні дні».
Вероніка Скоблей додає: «Ми гуляли Ринковою площею з безліччю кав’ярень та крамниць, відвідували літній палац Любомирських, а також Ланьцутський замок, відомий своєю розкішною архітектурою, прекрасними інтер’єрами та величезним парком. Загалом цей досвід став для нас унікальною можливістю розкрити себе, поглибити знання про культури інших народів, знайти нових друзів із різних куточків світу. Екскурсії містом залишили незабутні враження. Я щаслива і вдячна, що мала змогу стати частиною цього проєкту».
Студентки філологічного факультету висловлюють щиру вдячність відділу міжнародних зв’язків УжНУ та рідному підрозділу за надану можливість культурно розвиватися, пізнавати світ, знаходити нових друзів і вдосконалюватися в різних сферах.
За інформацією Андріяни Дербак і Вероніки Скоблей