Новини

01.12.2021
3793

Студентська мобільність УжНУ: навчання, можливості та мотивація

Студентська мобільність УжНУ: навчання, можливості та мотивація

Після тривалої паузи через пандемічну ситуацію, університети нарешті розпочали роботу в звичайному режимі, та навіть стали знову відкритими для іноземних студентів. У рамках двосторонньої співпраці з низкою іноземних партнерських університетів, зокрема: Університетом  ім. Миколаса Ромеріса (Литва),  Литовським университетом наук про здоров’я у місті Каунас,Університетом  в Градець Кралові (Чехія), Литовським медичним університетом наук про здоров’я (Литва), Поморською Академією в Слупську (Польща), Університетом  Кобленц-Ландау (Німеччина), Вищою школою провінції Льєж (Бельгія), студенти УжНУ мають можливість пройти відбір на семестрове навчання. Що найбільш мотивовані з них із задоволенням і зробили, і розпочали новий навчальний рік за кордоном.  

Варто зауважити, що кожному факту академічної мобільності передувала копітка робота по підготовці та підписанню договорів про співпрацю, наявність спільних проєктів та позитивний досвід роботи.

Навчання в Литві

 Наразі у Литві за програмою академічної мобільності навчаються четверо студентів УжНУ. Ця програма здійснюється на основі співпраці між Україною та Литвою, а також білатеральної співпраці УжНУ із Литовським университетом наук про здоров’я у місті Каунас та університетом Миколаса Ромеріса. З цими університетами УжНУ має продуктивну співпрацю із 2014 року. В її рамках були проведені спільні наукові конференції, університети брали участь програмі Еразмус+, успішно налагоджували інші види співпраці.

 «Загалом на всю Україну було виділено тільки 25 стипендій і 4 з них припали на студентів Ужгородського національного університету» - розповідає керівник відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева. Наразі студенти навчаються в Литві, отримують там стипендію (близько 400 євро). та розповідають про враження від навчання.

Володимир Добош, студент 3-го курсу, Економічний факультет:

Університет вразив своїм професіоналізмом та рівнем підготовки. Протягом вступного тижня кожного дня у нас була цікава програма (від презентацій до розваг). Також здивувало, що під час мобільності в Університеті Миколи Ромеріса (Литва), ти можеш протягом перших двох тижнів відвідувати будь-які предмети, і в кінці вибрати 5 основних і 1 екстрапредмет. Сподобалось те, що всі викладачі-практики, і  більшість з них не просто читає лекції, а взаємодіє зі студентами.

Проживання дороге, проте стипендія покриває ці витрати.  На сьогодні в МРУ навчаються студенти 57 національностей, всі різні проте це нас і зближує. Тож враження чудові!"

 У рамках цієї ж програми студенти-медики УжНУ Михайло Орос, Олександр Греба і Віктор Пушкаренко вже навчаються семестр у Литовському університеті наук про здоров'я.

Студент 4 курсу медичного факультету Михайло Орос розповідає: «З вересня 2021 року, завдяки програмі співпраці між Ужгородським національним університетом (УжНУ) і Каунаським університетом наук про здоров'я (КУНЗ) та за підтримки Литовського уряду, я навчаюсь на медичному факультеті КУНЗ.

Моє перше враження, після сходження із трапу літака: "Як же ж тут холодно!" На цьому всі мінуси цього прекрасного міста закінчуються. Каунас — це приклад ідеального поєднання старовинного міста із затишними маленькими вуличками, помпезними церквами і потужними фортами з величезними склянними хмарочосами, широкими проспектами та розвиненою інфраструктурою.

Університет повністю відповідає атмосфері міста. У в ньому злилися багаторічні традиції викладання із найновішими технічними засобами. Першою помітною відмінністю став тип навчання, який відрізняється він нашого тим, що всі предмети викладають циклами, а не паралельно. Важко сказати, який тип краще. Певно доклінічні дисципліни краще вивчати паралельно, а клінічні — циклами.

Литовський університет наук про здоров'я (Литва)

Особливо, що ще хочеться підкреслити, це велике спрямування на практику. Майже кожного дня ми спілкувалися з пацієнтами, збирали анамнез, проводили їх огляд, спостерігали за роботою лікарів із найновішими технічними пристроями (ТMS, ізокінетичний динамометр, MRI...)

Позанавчальне життя теж залишило тільки позитиві враження. По приїзду нас зразу додали до групи у WhatsApp, де завжди можна знайти оголошення про якийсь захід, що проводиться студентським комітетом університету. Особливо мені запам'яталася "Міжнародна вечеря", де кожен міг принести страву своєї національної кухні. Ми теж взяли участь в цьому заході і приготували вареники за картоплею та салом.

Одним словом, що місто, що університет є відмінними і тому, звертаючись, до всіх студентів — кожна подорож розвиває, кожна стажування навчає, тому, потрібно обов'язково використовувати кожну можливість!»

 Про свій досвід навчання розповідає і Віктор Пушкаренко, студент 3-го курсу, медичний факультет:

«Я завжди мав велике бажання спробувати навчання в іншому університеті,  познайомитися з іншою системою навчання. І коли така нагода випала, я з радістю її використав.

Завдяки міжнародній програмі обміну, яка впроваджена в нашому ДВНЗ «УжНУ», зараз я навчаюсь в Каунаському медичному університеті (Литва) у  групі з іншими іноземними студентами, які вчаться тут на постійній основі.

Перші дні було насправді  складно, тому що тут модульна система та й взагалі методи  освіти значно відрізняються від тих, до яких я звик у своєму університеті. До того ж,  одразу вивчати нові предмети на іноземній мові було також непросто. Проте, коли пройшов період адаптації, все стало на свої місця. Університет має чудове матеріальне забезпечення, а викладачі доступно подають матеріал.

Незвичним для мене є і те, що ми не отримуємо оцінки за кожну пару, а все вирішується на підсумковому модулі та фінальному екзамені. Навчання базується на самостійному вивченні матеріалу вдома та подальшому відпрацюванні на практичних заняттях. Для прикладу,  в даний момент я вибрав таку дисципліну як «нейроендокринна регуляція». Це означає, що ми поетапно вивчаємо цей напрямок від анатомії, гістології до патфізіології та патоморфології, протягом  близько 45-ти днів, завершуючи ознайомлення з предметом на рівні клінічного мислення та вибору тактики лікування певних патологій. Цікаво, незвично, а головне – підходить для студентів з різним рівнем попередньої підготовки.

Саме місто студентське, гарне та доглянуте зі своєю особливою атмосферою, з культурними традиціями не тільки Литви, а й тих країн, які представляють приїжджі студенти. Проживаємо ми в університетському гуртожитку по двоє в кімнаті, з комфортними побутовими умовами.

На мою думку, програми обміну студентами – це чудова можливість для отримання нового досвіду, цікавих знайомств, нових знань та вражень».

 

Навчання в Чехії

Університет в Градець Кралові (Чехія)

Нещодавно  УжНУ започаткував партнерські відносини із Університетом у місті Градець-Кралове, У 2020 році вперше між університетами було розпочато академічний обмін в дистанційному режимі. Двоє студентів з факультету історії та міжнародних відносин навчалися одночасно у двох  університетах в онлайн-режимі. Вже на наступний семестр, студентка 4-го курсу, факультету історії та міжнародних відносин Олена Марюхнич вирішила знову спробувати свої сили, і потрапила на офлайн-навчання в Чехії. Дівчина розповідає:

Досвід навчання за кордоном – безцінна річ у житті кожного студента. Саме такої думки я завжди притримувалась і згодом переконалась у цьому на власному досвіді. Завдяки можливості взяти участь у студентській мобільності Erasmus, наданій міжнародним відділом ДВНЗ УжНУ,  мені вдалося потрапити до одного з молодих і прогресивних європейських університетів, а саме в Університет Градця Кралового в Чехії (University of Hradec Kralove).

Мушу зізнатись, участь у цій мобільності дала мені можливість не тільки отримувати безцінні знання та практичні навички, а й відкрити для себе новий світ, де ти можеш в короткий проміжок часу познайомитись з людьми з різних куточків світу, дізнатись більше про їхні традиції та культуру і, звичайно, поділитися власними. Особливої уваги заслуговує організація навчального процесу, що дозволяє студентам з легкістю планувати навчальний графік і мати можливість для подорожей у вільний час. Таким чином, мені вже вдалось відвідати більшість визначних міст Чехії та в подальшому відкрити для себе нові країни Європи. 

Отже, з власного досвіду можу сказати, що скориставшись шансом взяти участь у програмі обміну студентів, я отримала нові знання з різних галузей науки, вдосконалила рівень володіння іноземними мовами, а також відвідала багато нових місць та дізналась більше про культурне розмаїття в Чехії. Більше того, я значно розширила коло спілкування та отримала незабутні емоції та враження на все життя.

Таким чином, я точно можу сказати що не варто боятись пробувати себе і брати участь в таких ініціативах, бо воно того варте».

 

Навчання в Бельгії

Географія навчальних закладів, де зі семестровим навчанням перебувають студенти УжНУ постійно розширюється. так, у Бельгії,  у Вищій школі провінції Льєж навчається студент 2 курсу міжнародних економічних відносин Іван Синетар.

 Вища школа провінції Льєж (Бельгія)

 

Навчання в Німеччині

 

Вже чимало років поспіль студенти нашого університету навчаються за програмою семестрового навчання в університеті Кобленц-Ландау. За можливістю цього навчання стоїть значна робота кафедри німецької філології УжНУ. Про свої враження від навчання розповідає Наталія Ковш, студентка 4-го курсу, Факультет іноземної філології:

«Останній місяць я проводжу у місті Ландау, де протягом зимового семестру буду вивчати германістику. На перший погляд місто здавалося великим, але після декількох прогулянок, я зрозуміла, що це не зовсім так. Своїми виноградниками, горами та традиційною європейською архітектурою, воно нагадує Закарпаття, тому не можу сказати, що я дуже сумую за домівкою. 

Та і немає у мене часу сумувати між всіма воркшопами, де я дізналася багато чого нового, екскурсіями та виходами в місто з новими подругами зі всіх куточків світу. Не передати словами як я хвилювалася, але у той же час не могла дочекатися цієї подорожі. Досвід, який я тут отримала всього лише за перший тиждень, назавжди залишиться зі мною. 

Також доводилось звикати до зовсім іншого менталітету. Але німці не такі, як ми звикли їх бачити по телевізору чи читати про них в новинах. Ти можеш звернутися до будь-кого за допомогою і тобі не відмовлять.

Перші дні здавались дуже важкими, через різкий перехід на німецьку. Але з допомогою пана Руді Йоба, який заохочує спілкуватися виключно німецькою, я відчуваю як з кожним днем  покращуються мій рівень мови і як я стаю все впевненішою. До того ж, щоб спілкуватися з іншими студентами-іноземцями, я використовую англійську. Загалом, можна сказати, що це win-win ситуація, адже я отримую досвід у багатомовному середовищі».

 

 Навчання в Польщі

Вже традиційно, із 2014 року в УжНУ триває програма семестрового навчання із Поморською академією у Слупську (Польща). Студенти УжНУ навчаються там безкоштовно, а також мають  пільгові умови щодо проживання у Слупську. Про своє навчання розповідає  Анастасія Фельбаба, студентка 3-го курсу, Факультет математики та цифрових технологій.

 «Привіт з Поморської академії! Ділюся  вами своїми враженнями. Вже більше двох тижнів я перебуваю тут: трохи незвично, але навчання в Польщі починається значно пізніше ніж в нас. Перше з чим познайомилася – це з умовами проживання в гуртожитку, якщо коротко – ніяких нарікань: комфортно, затишно і тепло. Щодо навчання: пари проходять на польській та англійській мовах. Приємні, привітні викладачі та однокурсники. Але не зважаючи на все це, переглядаючи стрічки новин своїх українських друзів, мушу визнати, що вже трохи засумувала за рідною домівкою, батьками, друзями (як домашніми так і факультетськими) До речі, передаю вітання факультету математики та цифрових технологій, який одним з перших погодився взяти  участь в проєкті академічної мобільності та подвійних дипломів. Саме завдяки цьому зараз я маю можливість подорожувати та навчатися в Європі».

 

Академічна мобільність взимку 2022 року

 

 Наразі відділ міжнародних зв’язків готується до студентських програм, які вдбуватимуться під час зимових канікул, а також наступного семестру, вже у 2022 році.  До прикладу, нещодавно завершився відбір на дві іноземні програми, зимові школи від «Еразмус+» у Жешуві, Польща. Одним проєктом є "Level App", що організовується у рамках програми Erasmus + Training. Його мета– це вдосконалення здібностей та навичок учасників у сфері новітніх технології. Наразі відібрано 20 молодих волонтерів з 7 різних країн: Вірменія, Польща, Словаччина, Україна, Греція, Молдова та Польща. Наступний проєкт - Act it Out, що також фінансується програмою Erasmus +. Його основною метою  є сприяння особистісному розвитку молодих людей віком від 18 до 25 з 5 європейських країн: Вірменія, Польща, Словаччина, Україна, Угорщина.

Загалом,як зазначають у відділі міжнародних зв’язків УжНУ,є значна кількість програм, стажувань для студентів, тому варто слідкувати за новинами та анонсами відділу, а також підписатися на фейсбук та телеграм-сторінки, щоб бути в курсі всіх новин.

 

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: