Студенти факультету історії та міжнародних відносин готуються стати громадянськими лідерами наступного покоління
16 жовтня відбувся онлайн захід, приурочений Всесвітньому дню етики " Розширення прав та можливостей громадянських лідерів наступного покоління”, організований Радою Карнегі з етики в міжнародних відносинах, міжнародною безпартійною організацією, що має на меті бути передовим голосом етики у міжнародних відносинах.
Зі вступною промовою виступив Президент Ради Карнегі з етики в міжнародних відносинах Джоел Х. Розенталь – видатний вчений, викладач і керівник, відомий своєю роботою в галузі етики та міжнародних відносин, який часто читає лекції в університетах і громадських місцях у Сполучених Штатах і по всьому світу.
У цій події взяли участь люди з різних країн, зокрема і студенти УжНУ факультету історії та міжнародних відносин спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації, регіональні студії». Робочою мовою вебінару була англійська. На заході обговорювали важливість етики у прийнятті рішень та важливість морально правильного лідерства в умовах сучасних викликів. Одним із центральних питань для обговорення стало те, як етичні вибори сьогоднішніх лідерів впливають на майбутнє суспільства, його норми та цінності. Спікери зазначили, що ми спостерігаємо зміну етичних основ у багатьох країнах, а також зростання насильства та конфліктів, що призводить до масових гуманітарних катастроф.
Під час обговорення доповідей модератори давали відповіді на найбільш цікаві з їх точки зору питання. Одним з таких питань стало поставлене студенткою першого курсу спеціальності «МВСКРС» Замлінською Наталією щодо ролі молоді у формуванні етичного лідерства. Спікери висловились, що важливо надавати молодим людям простір для висловлення ідей та їх впровадження. Вони підкреслили, що молодь має свіжий погляд на теперішні проблеми, тому її участь у прийнятті рішень необхідна. Одна зі спікерів навела приклад програми в Афганістані, де молоді лідери створили платформу для навчання жінок, використовуючи прості програми, як, наприклад, WhatsApp. Це свідчить про здатність молоді брати на себе відповідальність і знаходити рішення навіть у складних умовах.
Після завершення події студенти поділились своїми враженнями:
"Ця тема дуже актуальна в наш час, коли морально правильні рішення мають величезне значення для стабільності суспільства, тому їх обговорення є надзвичайно важливим для майбутнього суспільства», - зазначила Великоклад Дарʼя - студентка факультету ФІМВ.
«Захід мав цікаву подачу, піднімав важливі питання та наголошував на проблемах сьогодення. Як для свідомої людини, яка не є байдужою до загальносвітових відносин це було надзвичайно корисно», - поділилась одна зі студенток курсу Решетар Даніела.
Барта Іван також додав: «На мою думку, ця конференція добре пояснює принципи лідерства, переваги становлення лідера, можливі зміни як в особистому, так і в громадянському житті. Конференція надихнула мене на формування власної ініціативи щодо становлення громадянським лідером. Починаючи з себе, я заохочуватиму інших ставати такими ж відповідальними, і це допоможе громадськості в майбутньому. Моя думка така, що має бути більше таких людей, які б були громадянськими лідерами. Дякую Carnegie Council за їхню важливу і цікаву конференцію».
Замлінська Наталія, студентка 1 курсу факультету історії та міжнародних відносин спеціальності «МВСКРС»