Новини

07.11.2023
477

В УжНУ відбувся семінар із соціальної роботи, послуг раннього втручання та спеціальної педагогіки від TENENET Ukraine

В УжНУ відбувся семінар із соціальної роботи, послуг раннього втручання та спеціальної педагогіки від TENENET Ukraine

6-7 листопада, у ректораті УжНУ, відбувся семінар із соціальної роботи, послуг раннього втручання та спеціальної педагогіки, організований словацькою організацією TENENET Ukraine, у співпраці з Ужгородським національним університетом. Ця організація, заснована в 2011 році надає всебічну допомогу та підтримку дітям, сім'ям та людям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Значну допомогу організація надала українським біженцям з перших днів широкомасштабного вторгнення рф в Україну.

Відкриваючи міжнародний семінар, проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел зазначила: «Наші колеги із словацької організації TENENET проводитимуть для нас дуже цікавий та корисний тренінг. Він відбуватиметься два дні та буде сфокусований на двох проблемах. У центрі тренінгу - соціально-демографічна категорія дітей, ми будемо говорити про соціальну роботу з дітьми, надання соціальної допомоги, форми інклюзії, а також про проблему раннього втручання для допомоги дітям, які мають певні особливості розвитку. Цей проєкт є першим етапом подальшої співпраці УжНУ та TENENET».  

Засновниця TENENET PhDr. Єлена Копцова розповіла про організацію та її напрямки роботи: «Ми - соціальна неприбуткова організація, яка зорієнтована передусім на допомогу дітям та родинам. До нашої роботи залучено майже двісті фахівців, серед яких багато українських психологів, соціальних психологів, фізіотерапевтів, які нам допомагають у роботі із українськими біженцями, передусім, жінками та дітьми.

Від 24 лютого 2022 року ми активно допомагаємо українцям, під час перших великих хвиль біженців через нас проходило за день до 3.5 тисяч людей». Як зауважила Єлена Копцова, фахівці TENENET допомагають в питаннях інтеграції, пошуку роботи, навчання для дітей, доступі до лікарів, подоланні кризових та стресових ситуацій у біженців.

Програмний директор TENENET Мартін Мнагончак, звертаючись до студентів УжНУ зазначив: «Дякую вам за те, що ви обрали професії, які покликані допомагати людям. З нашої сторони, ми поділимося з вами своїми знаннями та навичками. В деяких речах, можливо, ми йдемо попереду, але повірте, є й речі, які ми від вас будемо вчитися. Ця війна, ця трагедія є тим, що вас, як народ посилить,  ви станете сильнішими і ми будемо у вас переймати досвід».

В рамках семінару фахівці зі Словаччини Ярміла Беніцька, Андрея Марковічова, Ніколетта Луптакова та Віліям  Гюрке детально розглянули теми спеціальної педагогіки, роль центрів підтримки та консультацій, соціальної роботи та соціальної служби раннього втручання.

 

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: