Новини

12.11.2024
1455

Про роль української жінки на Міжнародній конференції з філософії та канонічного права говорила заступниця декана ФСН Вікторія Свищо

Про роль української жінки на Міжнародній конференції з філософії та канонічного права говорила заступниця декана ФСН Вікторія Свищо

8-9 листопада 2024 року у Пряшівському Університеті (Словаччина) відбулася XI Міжнародна конференція з філософії та канонічного права «Жінки в сучасній церкві та суспільстві – до 50-ї річниці святкування Міжнародного року жінок 1975». Захід був присвячений пам'яті професорки Ельжбєти Щот – відомої дослідниці, першої жінки у Польщі, яка здобула докторський ступінь з канонічного права. Її внесок у розвиток науки та участь у міжнародному академічному дискурсі залишили значний слід. 

Серед учасників конференції були представники академічної спільноти з багатьох країн, зокрема Словаччини (Павол Данцак, Йожеф Міно, Даніель Сливка), Польщі (Ганна Сухоцька, Марек Рембірц, Пьотр Коп’єц), Чехії (Станіслав Прибил, Даміан Немец), Італії (Джулія Паола Ді Нікола), які зробили конференцію подією високого наукового рівня. Особливої уваги заслуговував виступ прем’єр-міністерки Польщі (1991-1993), почесної президентки Європейської комісії «За демократію через право», проф. Ганни Сухоцької з Університету ім. Адама Міцкевича в Познані, яка поділилася цінними дослідженнями та аналізом сучасних викликів у суспільстві. 

До кола учасників конференції долучилася й заступниця декана ФСН, доцентка кафедри філософії УжНУ Вікторія Свищо, яка виступила з доповіддю на тему «Феномен української жінки в часи війни: свідчення стійкості та віри». Її виступ викликав жваві дискусії та отримав схвальні відгуки і гучні оплески серед представників академічної спільноти з різних країн.

У своїй доповіді Вікторія Свищо підкреслила виняткову роль українських жінок, які під час війни виконують різні соціальні та сімейні обов'язки, підтримують моральний дух своїх родин і громад. Вона наголосила на тому, що жінки не тільки адаптуються до нових умов життя, але й активно допомагають своїм громадам, беруть участь у волонтерській діяльності та підтримують військових, демонструючи неймовірну силу духу та відданість.

Цей виступ став цінним внеском у міжнародне обговорення ролі жінок у сучасному світі та їхньої здатності протистояти викликам у кризові часи. Він засвідчив підтримку, яку європейська наукова спільнота висловлює Україні в умовах війни, та продемонстрував солідарність із українськими жінками, які невтомно працюють задля майбутнього своїх родин і суспільства. Промова підкреслила, що сила українських жінок у період військових випробувань не лише вражає, а й слугує натхненням для міжнародної спільноти завдяки їхній стійкості, відвазі та незламній вірі.

Підсумки конференції підбив Павол Данцак, проф. кафедри філософії та європейських студій Греко-католицького Богословського факультету Пряшівського університету. Він зазначив, що конференція об’єднала понад 30 науковців та науковиць, сприяла обміну досвідом та ідеями, а також підкреслила важливість ролі жінок у сучасному суспільстві.

 

Категорії: