Надзвичайний і Повноважний Посланник ІІ класу Павло Кривонос прочитав лекцію для студентів та підписав угоду про співпрацю між Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв та УжНУ
У четвер, 29 лютого, до Ужгородського національного університету завітали представники Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв – генеральний директор ГДІП, Надзвичайний і Повноважний Посланник ІІ класу Павло Кривонос, директорка дирекції «Медіацентр» ГДІП Інна Хоменська, директор дирекції «Автоцентр» ГДІП Іван Сачук.
Насамперед генеральний директор ГДІП з колегами зустрілися з ректором УжНУ Володимиром Смоланкою. Поділившись досвідом та обговоривши плани про співробітництво щодо можливого стажування та проходження практики студентами УжНУ на базі ГДІП, було прийнято рішення укласти угоду про співпрацю між Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв та Ужгородським національним університетом.
Згодом Надзвичайний і Повноважний Посланник ІІ класу провів для студентів УжНУ відкриту лекцію. Павло Кривонос очолює державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» вже 32 роки. Є почесним професором Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національного університету «Острозька академія», Західноукраїнського національного університету. Академік Української академії геополітики та геостратегії.
Ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: “Раді, що сьогодні наші студенти отримали нагоду поспілкуватись та перейняти досвід у людини, яка є легендою дипломатичного корпусу України та працює з усіма іноземними дипломатичними представництвами. Впевнений, що ця лекція буде цікавою для вас, і ви почуєте унікальну інформацію. Адже Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв проводить колосальну роботу в багатьох напрямках. І передусім вона полягає в тому, щоб імідж нашої країни був позитивним, а це надзвичайно важлива місія”.
"У часи, коли Україна була частиною СРСР – всі посольства були розміщені в Москві. Україна не булв суб’єктом міжнародних відносин, хоча мала своє представництво в ООН та Міністерство закордонних справ. Коли Україна стала суверенною та незалежною державою з’явилась необхідність розміщення іноземних представництв в Україні. Саме до цього безпосередньо причетна Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв” – наголосив Павло Кривонос.
Генеральний директор ГДІП детально ознайомив студентів з напрямами своєї діяльності. Зокрема, це забезпечення функціонування іноземних дипломатичних представництв, акредитованих в Україні; розміщення і обслуговування іноземних дипломатичних місій, іноземних організацій в Україні, а також їхнього персоналу; організація та виконання роботи з будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів. Поділився цікавими історіями про відкриття іноземних дипломатичних представництв в Україні та співпрацю з ними. А також про постійну допомогу ГДІП Збройним Силам України.
Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр