Новини

23.04.2024
641

Освіта для відбудови України та євроінтеграції: Факультет міжнародних економічних відносин

Освіта для відбудови України та євроінтеграції: Факультет міжнародних економічних відносин

Ми продовжуємо нашу рубрику, в якій ділимося з абітурієнтами можливостями підрозділів УжНУ. У цьому матеріалі ми познайомимо вас із факультетом міжнародних економічних відносин, який буде цікавим для тих абітурієнтів, які в майбутньому хочуть стати провідними спеціалістами таких сфер, як міжнародні економічні відносини, цифрові технології у міжнародному бізнесі, міжнародний бізнес, прикладна лінгвістика та міжнародна економіка.

Факультет міжнародних економічних відносин (ФМЕВ) Ужгородського національного університету – це осередок підготовки висококваліфікованих фахівців, які мають високий попит не лише в Україні, а й на світовому ринку праці. Факультет бере свій початок з 1998 р., коли було відкрито Філію Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка. Наразі до його складу входять 4 кафедри: міжнародних економічних відносин; міжнародної політики; прикладної лінгвістики й теорії та практики перекладу. Детальніше про новації у навчанні у 2024 році – у нашій розмові із деканом факультету, професором Миколою Палінчаком.

 

Миколо Михайловичу, які новації у навчанні на факультеті впроваджені у 2024 році?

Ми переглянули навчальні програми і врахували побажання наших стейкхолдерів, а саме «Jabil», «Yazaki» та «Flextronik», внесли деякі зміни до навчальних планів, розширили кількість альтернативних курсів, які читаються на факультеті, окрім цього, радилися зі студентами та враховували їх думку. Видозмінювали структуру в залежності від дисциплін, які їм більше до вподоби.

Наші студенти активно беруть участь у програмі Erasmus+. На сьогодні вони перебувають у таких країнах, як Італія, Хорватія, а один студент виграв конкурс на право навчатися протягом семестру в США. Минулого року наші студенти брали участь у програмі Erasmus+ у таких країнах, як Румунія та Словаччина. Зараз ми готуємо їх до програми обміну зі Словацькою Республікою, а саме Братиславський Економічний університет.

Активно співпрацюємо з іноземними партнерами, зокрема той же самий Братиславський економічний університет, університет Орадея ( Румунія) , університет Олександра Дубчика в м. Тренчин, університетом міжнародного менеджменту ( Пряшів, Словаччина), Університетом Орегон ( США)

З деякими з них підписані договори про подвійні дипломи. Це відбувається таким чином, що перший рік навчання студенти навчаються у нас, їм зараховується курс за рік, а на наступний – вони продовжують навчання в країні-партнері . У цей момент переходять на дистанційне навчання в Україні, так вони захищають дипломну роботу в УжНУ і за кордоном .

 

Де працевлаштовуються Ваші випускники?

Найкраща візитка будь-якого факультету – це працевлаштування студентів. Нам приємно, що наші випускники, завдяки знанням іноземних мов, сьогодні можуть себе успішно реалізувати.

Студенти факультету міжнародних економічних відносин мають широкий спектр можливостей для працевлаштування. Зокрема , прикладні лінгвісти успішно влаштовуються в іт-компанії, економістами-міжнародники в органах державної влади, зокрема, в Міністерстві закордонних справ України .Значна частина знаходять своє перше робоче місце у фірмах з іноземним капіталом, в яких чудові заробітні плати.

Нам приємно, що сьогодні ми навіть не маємо стільки випускників, скільки від нас просять ті чи інші  роботодавці! В основному завжди потрібні спеціалісти зі знаннями іноземних мов.

Слід зазначити, що професії, які ми готуємо, тобто це економіст-міжнародник та прикладний лінгвіст, будуть одними із найбільш потрібних спеціальностей і після перемоги, під час відбудови нашої країни. Оскільки ці процеси будуть проходити за підтримки наших іноземних партнерів. Вже сьогодні наші випускники успішно працюють в МЗС України, в Офісі Президента України, в Кабінеті Міністрів України , на дипломатичній роботі в різних країнах світу. Зокрема вихідцями нашого факультету є Ігор Ільтьо – завідувач відділом протоколу Офісу Президента України, Ростислав Палагусинець – керівник департаменту Міністерства закордонних справ України, Вадим Шахно, директор з закупівель, США, Сергій Годованець, старший менеджер з розвитку бізнесу, Угорщина та Василь Густей, менеджер з розвитку бізнесу, «Jabil» , Україна.

 

Спеціальності, за якими у 2024-2025 навчальному році оголошено набір на факультеті міжнародних економічних відносин:

Освітній ступінь «бакалавр»:

Міжнародні економічні відносини

Цифрові технології у міжнародному бізнесі

Міжнародний бізнес

Прикладна лінгвістика

Міжнародна економіка

 

Освітній ступінь «магістр»:

Прикладна лінгвістика

Міжнародні економічні відносини

Міжнародний бізнес

 

Валерія Мельник, інформаційно-видавничий центр

Категорії: