Новини

26.05.2022
1252

Наталія Габчак: «Туристичний інтерес до України зросте стократно, а фахівці в сфері гостинності будуть суперзатребуваними»

Наталія Габчак: «Туристичний інтерес до України зросте стократно, а фахівці в сфері гостинності будуть суперзатребуваними»

Як живе факультет туризму та міжнародних комунікацій і чому фахівці, яких він готує, будуть затребуваними після перемоги у війні? Сьогодні про це розповідає декан факультету Наталія Габчак у рамках проєкту «Професії перемоги – абітурієнтам УжНУ». Нагадаємо, що до вступної кампанії ми започаткували цикл бесід із деканами факультетів. Вже опубліковано інтерв’ю з керівниками філогічного, біологічного, економічного факультетів та факультету інформаційних технологій.

Як змінилося життя факультету в умовах війни?

Навіть у таких страшних умовах ми маємо дивитись з вірою в майбутнє, а наше майбутнє – за креативною молоддю, яка в умовах війни адаптується і ще з більшим ентузіазмом хоче здобути знання. Адже перемога за освіченою нацією, а не за тупими орками.

Маючи «ковідну практику» навчання, ми на Вченій раді факультету туризму та МК обрали гібридну формат: дистанційне навчання онлайн та офлайн для проведення практично-семінарських занять. Також студенти добре використовують практику перезарахувань навчальних дисциплін, які самостійно проходять на різноманітних освітніх онлайн-платформах.

Куратори груп розуміють важливість комунікації зі студентами, тому кожне прізвище  здобувача вищої освіти на контролі. Проблеми, які виникають як у студентів, так і викладачів, вирішуються оперативно. Тим студентам, які  не мають можливості включатися в навчання  через перебування на окупованій території, відсутність зв’язку чи активне волонтерство, факультет пропонує укласти індивідуальний план навчання, реструктуризацію боргу за навчання тощо.

Для тих студентів, які знаходяться у відносній безпеці, відновлення дистанційного навчання є позитивним кроком, адже це допомагає відволіктися від подій, що відбуваються. Всі розуміють, що навіть у війну, як кажуть на «зло ворогу», потрібно розвиватись у майбутній професії, і це дуже мотивує.

Якими є особливості вступної кампанії-2022 для вашого факультету?

Наш факультет готує фахівців у 24 «Сфері гостинності» за наступними освітніми програмами: «Готельно-ресторанна справа» (бакалавр; магістр); «Туризм» » (бакалавр; магістр); «Технології в ресторанному господарстві» (відкрито вперше, навчання з 2 курсу).

Відповідно до нової редакції Правил прийму до ДВНЗ «УжНУ» у 2022 році найважливіші зміни для абітурієнта:

- ЗНО відбудеться у формі мультипредметного тесту (далі - НМТ). Але, якщо абітурієнт має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або 2021 роки, ним можна скористатися;

- вступники, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста/освітній ступінь молодшого бакалавра (МБ), освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра (ФМБ), для здобуття освітнього ступеня бакалавра цього року можуть використати для вступу на місця державного замовлення – НМТ тест  з української мови або ЗНО 2019 – 2021 років з української мови та літератури (перший предмет) та ЗНО з будь-якого іншого предмету (другий предмет). 

- нововведенням є мотиваційний лист – документ, у якому абітурієнти зазначають причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну освітню навчальну програму;

- абітурієнти, що вступають на бюджет та контракт за освітнім ступенем магістр у галузі знань 24 «Сфера гостинності», будуть складати тільки фаховий іспит (тести) у ДВНЗ «УжНУ».

Будь ласка, декілька слів про волонтерську, громадську роботу на факультеті…

На 4-5 поверхах навчального корпусу за адресою вул. Українська, 19,  розміщений гуртожиток, в якому з перших днів війни проживають тимчасово вимушено переселені особи.  Саме наші викладачі посильно допомагають їм щодо придбання їжі, одягу, речей першої необхідності, при бажанні (по заявах) проводять заняття з дітьми з іноземної мови та математики.

Ми гордимось нашою магістранткою Оленою Твардовською, яка з під куль зуміла евакуювати свою родину. На даний час вона навчається й працює, волонтерить, допомагає землякам з Миколаєва, який так жорстоко щоденно обстрілюють рашисти крилатими ракетами. Це студентка сильного духу, з міцною національною свідомістю, великим серцем. Вона відмовилась від соціальних виплат як переселенка і вважає, що ці кошти є комусь більш потрібні, а їй достатньо стипендії…

А студент 2 курсу Грабовський Костянтин в час війни приїхав минулого тижня до Ужгорода з Білгород-Дністровського, що на Одещині, для того, щоб вступити на воєнну кафедру УжНУ, яка, як він вважає, надасть йому професійну підготовку воєнного.

Допомагаємо і нашим мужнім захисникам: як студентам, так і викладачам. Сьогодні у ЗСУ пліч-о-пліч студент Роман Дзямулич та професор Федір Шандор, який з окопів читає лекції для студентів 1 курсу з навчальної дисципліни «Туризмознавство». Це унікальний приклад викладача, який дає поштовх кожному студенту задуматись над цінностями людського життя, які повинні бути в пріоритеті молоді – освічена нація  – це вже перемога над рашизмом.

Наші студенти залучені до «інформаційної війни» на міжнародному рівні в усіх соцмережах, а саме: відеозвернення, інтерв’ю з лідерами думок, написання постів іноземними мовами – це комунікація із закордонною аудиторією, яка повинна знати правдиву інформацію про поточний стан справ в Україні, в університеті в умовах війни. Спільна робота посприяла отриманню гуманітарних допомог від колег з Польщі та Чехії.

Двоє студентів з постраждалих університетів (Бердянськ, Маріуполь) долучились в рамках академічної мобільності до вивчення у нас окремих навчальних курсів (за вибором).

Які спеціальності вашого факультету будуть затребуваними після перемоги і чому? 

Наші зусилля та волонтерство для перемоги України вкрай важливі. Після закінчення війни нам потрібно буде відбудовувати нашу країну. Історія засвідчує, що суверенітет легко не дається, він проходить через кров і біль країн… І ми не виняток.

До прикладу, згадаймо Хорватію, яка після війни і до сьогоднішнього дня успішно розвиває туристичний бізнес. Думаю, що після перемоги України туристичний інтерес до неї зросте стократно, її вже знає і підтримує весь цивілізований світ. Впевнені, що наші професійні фахівці в сфері гостинності будуть затребуваними і конкурентоспроможними на ринку праці на рівні держави та світу.

Хтось боронить країну на полі бою, а ми в тилу працюємо на майбутню освічену націю. З нами правда, з нами Бог. Віримо в Збройні Сили України. До перемоги!!!

 

Підготував Ярослав Світлик

 

Про всі деталі цьогорічної вступної кампанії читайте тут – Правила прийому до ДВНЗ "УжНУ" у 2022 році

Категорії: