На факультеті міжнародних економічних відносин провели низку наукових заходів
Минулий тиждень на факультеті міжнародних економічних відносин був насичений, один за одним відбувалися потужні наукові заходи. Розпочали із студентської науково-практичної конференції: «Інноваційні процеси економічного та соціально-культурного розвитку в світі», в якій взяли участь 50 студентів факультету. Традиційно працювали 4 панельні дискусії: «міжнародні економічні відносини», «теорія та практику перекладу», «міжнародна політика» та «прикладна лінгвістика». Кожна тема була цікавою та надзвичайно актуальною, а студенти демонстрували справжню обізнаність у тематиці, яку досліджують.
Наступні два заходи відбулися у рамках постійно діючого на факультеті студентського наукового клубу «Міжнародники в тренді». «Перший з них стосувався «Роль жінки у сфері міжнародних відносин та дипломатії: перемоги та тренди», - розповіла заступниця декану факультету міжнародних економічних відносин докторка економічних наук, професорка Марина Король.- Студенти чітко усвідомили те, що начебто «граючи за себе», необхідно також уміти працювати в команді, не лише переконувати у власній позиції, а й дослухатися до думки інших. За задумкою, переможцями визнаватимуться не ті, хто найактивніше висловлюється, а ті, хто дає можливість усім учасникам максимально долучитися до обговорення, сприяє продуктивності дискусії, максимально просуває дебати вперед, даючи можливість глибокого й різностороннього висвітлення проблеми».
Родзинкою наукових заходів стала чудова зустріч з Романом Дроздом, професором гуманітарних наук, істориком, ректором Поморської академії в Слупську (2008-2016 рр.), (нагороджений Срібним хрестом за заслуги у 2006 р. Президентом Польщі Лехом Качинським, Орденом за заслуги ІІІ ступеня у 2009 р. Президентом України Віктором Ющенком та Золотим хрестом за заслуги у 2018 р. Президентом Польщі Анджеєм Дудою). «Це великий друг України, видатний науковець міжнародного рівня, якого болить душа за те, що відбувається в Україні, - каже Марина Король. – Захід зібрав 150 учасників! Такого в нас ще не було. Були присутні не тільки студенти факультету МЕВ, але й учні наукового ліцею разом з вчителем історії Світланою Іваниш, учні Великобичківської ЗЗСО № 1 та № 2, а також учні Мукачівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів (а це також чудові профорієнтаційні заходи)».
«Україна бореться за свободу Європи» - лозунг спікера, що надихає нас в такий непростий час боротися на різних фронтах, зокрема, і науки. Лектор провів аналіз українсько-польських відносин за останні 100 років, відзначив «больові точки» та зміну ставлення до них, як у Польщі так і в Україні. Особлива увага була присвячена впливу російсько-української війни на зміну парадигми польсько-українських відносин.
За інформацією ФМЕВ