Новини

09.02.2024
875

Кафедра політології і державного управління зібрала стейкхолдерів з метою вдосконалення та започаткування освітніх програм з політології та європейських студій

Кафедра політології і державного управління зібрала стейкхолдерів з метою вдосконалення та започаткування освітніх програм з політології та європейських студій

Нещодавно у залі Вченої ради викладачі кафедри політології і державного управління зібрали стейкхолдерів, щоб обмінятись думками, знайти проблемні точки, зміцнити співпрацю для консолідації зусиль у підготовці висококваліфікованих спеціалістів. Серед присутніх були практики, управлінці, громадські діячі, більшість з яких є випускниками спеціальності «Політологія». Зокрема, на захід було запрошено: Юрія Ковача, начальника Управління організаційної роботи та забезпечення діяльності керівництва Апарату Закарпатської ОВА, Галину Лободу, начальницю Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОВА, Олега Лукшу, виконавчого директора Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, Анатолія Головку, головного консультанта сектору досліджень Західного регіону, Національний інститут стратегічних досліджень, студентів та випускників програми «Політологія» різних рівнів. 

Декан факультету суспільних наук, проф. Юрій Остапець зазначив: “Сьогодні говоритимемо про те, якими б науковці, а також запрошені практики, хотіли б бачити наших випускників, якими компетентностями вони повинні бути наділеними. Нам важливо, щоб ця зустріч допомогла нам сфокусуватися на напрямках і проблемах освітніх програм. Тому сьогодні з нашого боку тут присутні гаранти освітньо-професійних та освітньо-наукових програм спеціальності 052 «Політологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти,  другого (магістерського) рівня вищої освіти та третього (доктор філософії). Тож будемо раді почути всі ваші думки”.

Ініціаторкою зустрічі стала проректорка, професорка кафедри політології і державного управління Мирослава Лендьел: “Наступний рік є дійсно важливим для спеціальності “Політологія”. Оскільки ми будемо акредитовувати дві освітні програми. У вересні або жовтні – “Політологію” магістерського рівня, а в січні-лютому “Політологію” бакалаврського рівня. Також у наших планах є набір абітурієнтів на бакалаврат нової освітньої програми “Європейські студії” вже влітку 2024 року. Думаю, що не варто пояснювати, чому відкриття такої спеціальності є на часі, адже євроінтеграція  – це одне з найважливіших питань для України після викликів, пов’язаних з війною. Тож є велика необхідність у підготовці фахівців, які спеціалізуватимуться на європейській публічній політиці. Щодо програми “Політологія” другого (магістерського) рівня, то після повномасштабного вторгнення, під впливом пропозицій наших студентів, ми вирішили радикально її переглянути. Після цікавої дискусії, опитування студентів, випускників програми, роботодавців ми розпочали викладання дисциплін «Міжнародна та національна безпека в Україні та Центральній Європі», а також компоненту «Управління проєктами в Європейському Союзі».

Також щодо майбутньої акредитації освітньо-професійних програм та започаткування «Європейських студій» висловилися завідувач кафедри політології і державного управління Анатолій Ключкович та доцентка цієї ж кафедри Надія Кічера. Після чого слово було надано гостям, які з професійної точки зору підсвітили актуальні питання у підготовці політологів-практиків, які будуть затребувані на ринку праці. 



Ганна Фельцан, 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: