30.03.2021

До 70-річчя від дня народження Ласла Варі Фабіана, закарпатського угорського поета

Кафедра угорської філології також долучилась до привітань спільно з Закарпатською обласною бібліотекою ім. Ф. Потушняка. Студенти 2 курсу угорської філології  продекламували найвідомішу поетику ювіляра.

Ласло Варі Фабіан відомий закарпатський угорський поет, перекладач, фольклорист, редактор закарпатського угорського журналу «Együtt», лауреат премії ім. Аттіли Йожефа і напередодні національного свята Угорщини – річниці визвольної революції 1848-49 років, 15-го березня отримав найвищу нагороду Угорщини – премію Кошута. Щиро вітаємо з високою відзнакою. Він діючий член Академії мистецтв та Спілки письменників Угорщини.

Народився 16 березня 1951-го року у селі Вари Берегівського району. Вивчав угорську філологію в Ужгородському національному університеті,  навчався в аспірантурі на факультеті гуманітарних наук університету міста Дебрецен. У 2008-му році захистив кандидатську дисертацію «Порівняльний аналіз угорських та українських народних балад». Ласло Варі Фабіан автор багатьох поетичних збірок, новел та есе, історичних романів. Його знають як об’єктивного літературного критика, допитливого краєзнавця.

До 70-річчя угорського поета Василь Густі переклав його вірші українською мовою, щоб ще більше закарпатців змогли відкрити для себе творчість автора.