Новини

08.11.2023
791

“День кар’єри ЄС: Ужгород” проходить в УжНУ

“День кар’єри ЄС: Ужгород” проходить в УжНУ

У середу, 8 листопада, в УжНУ стартував “День кар’єри ЄС: Ужгород”, який зібрав студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян.  Співорганізаторами події є Ужгородський національний університет та Інформаційний центр Європейського Союзу в м.Ужгород.

Розпочали захід панельною дискусією «Україна – ЄС: інтеграція у статусі кандидата на членство», яку модерував декан факультету історії та міжнародних відносин Віталій Андрейко. 

“Уже вшосте “День кар’єри ЄС” відбувається в стінах нашого вишу. Проте цей раз є дуже особливим, адже саме сьогодні ми очікуємо результатів щодо виконання Україною вимог для вступу в ЄС. І ми всі сподіваємося, що цей висновок буде для нас позитивним і попереду нас чекає епоха повернення в ЄС. Є така картина “Викрадення Європи” Рембрандта Харменса ван Рейна, яка була написана ще в 17 ст. Вона нагадує мені про трагічний процес, штучне “висмикування” України із європейської сім’ї, після котрого ми були змушені століттями перебувати в “тюрмі народів”. Зараз наше повернення почало стрімко здійснюватись, проте, на жаль, колеса історії рухаються швидко тоді, коли вони густо змащені кров’ю. І це кров найкращих синів та дочок України” – зазначив проректор Ігор Король.

Проректорка Мирослава Лендьел наголосила: “Якщо аналізувати цей складний період, який переживають українці, то, напевно, найпозитивнішою подією останніх років для нас є саме рішення надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Це відбулось, по-перше, задля підтримки України. Адже стало зрозуміло, що ми захищаємо не лише право на своє існування, а й Європу. З точки зору геополітики, Україна, у випадку падіння її державності, стала б першою цеглиною, яку порушила б росія на європейському континенті. По-друге, це була вдячність українському народові, громадсько-політичним діячам, за настирливе прагнення доєднатися до ЄС. Так, у нас були падіння й злети на цьому шляху. Але ми давно визначились з ним. І всі пам’ятають, що недотримання цього шляху стало однією із причин Революції Гідності. Український народ постійно переконує європейців, що ми хочемо бути частиною Європи. Тож світло для розширення ЄС запалає для України”.

 

Також серед спікерів панельної дискусії були: директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Тарас Триндяк, директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, керівниця Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Анна Цімболинець, керівник Регіонального офісу у Закарпатській області (відділ регіональної діяльності Програми «U-LEAD з Європою») Павло Логвінов, директорка Центру дослідження права війни УжНУ Юлія Боброва, директорка Центру кар'єри УжНУ, інституціональна координаторка Erasmus+ (KA2) проєкту СOOPERA «Інтеграція дуальної вищої освіти в Молдові і Україні» Тетяна Бутурлакіна, випускниця EU Study Days in Ukraine Мар’яна Крамар, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Ігор Тодоров.

Крім того, протягом 8-9 листопада для активної молоді пройдуть декілька тренінгів. Ганна Мелеганич, директорка Центру сталого розвитку УжНУ, ознайомить з «Базовими навичками неконфліктного спілкування для побудови консенсусу». Тетяна Бутурлакіна, директорка Центру кар'єри УжНУ, навчить «Як розвивати комунікаційні навички: вплив і спілкування з аудиторією».  Оксана Свєженцева, начальниця відділу міжнародних зв’язків УжНУ, проведе тренінг «Про міжнародну студентську мобільність від А до Я». Даніелла Мушка, діджитал-спеціалістка, SMM-наставниця, розповість «Як і для чого розвивати особистий бренд у 2023/2024 році».

 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: