Новини

20.11.2024
308

Дебатний турнір з відновлення та реформ в УжНУ

Дебатний турнір з відновлення та реформ в УжНУ

Дебати — це унікальна можливість для розвитку навичок демократії, деліберації та командної роботи. Традиція з проведенням турніру сформувалася в УжНУ ще 13 років тому, неодноразово команди також входили в трійку лідерів на національному рівні. Захід організовується ВІ «Активна громада» в Ужгороді спільно з Центром сталого розвитку та факультетом історії та міжнародних відносин УжНУ, проходить у форматі британських дебатів. 

Метою є організація публічної дискусії, присвяченої політичним реформам та актуальним викликам у політичному розвитку України. Захід спрямований на підвищення рівня знань про політичні реформи, розвиток навичок дебатування, критичного мислення, аргументованого висловлення власної позиції, ефективного спростування аргументів опонентів, а також на пошук можливих шляхів розв'язання нагальних проблем.

Ведучою заходу була Ганна Мелеганич, доцентка факультету історії та міжнародних відносин, директорка Центру сталого розвитку й координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» в місті Ужгород. До того ж саме вона була тією людиною, яка запровадила традицію дебатів в Ужгородському національному університеті. «Ініціатива походить від Всеукраїнської організації «Активна громада», яка вже 8 років співпрацює з нами для проведення турніру. Водночас ми мали досвід дебатування ще до цієї пропозиції. Тому організатором заходів, що проводяться на базі університету, завжди виступає Центр сталого розвитку та факультет історії й міжнародних відносин. Усі охочі інші факультети також мають змогу долучитися», - поділилася Ганна Мелеганич.

На початку заходу до слова запросили проректорку з науково-педагогічної роботи Мирославу Лендьел: «Зараз у нас є хороша можливість проводити додаткові активності. Дебати – це одна із таких родзинок нашого університету, і я дуже рада, що тут є багато людей, які її започаткували. Перш за все це Ганна Ігорівна, яка 13 років тому принесла цю ідею, що давайте ми зробимо таку річ, яку роблять у багатьох західних університетах». Пані Мирослава побажала успіхів гравцям та наголосила, що перемога в дебатах визначає найпереконливішу команду для журі в цей момент, це не означає, що інші гірші. Головне — набути досвіду, застосувати свої навички на практиці й отримати задоволення.

Директорка департаменту освіти і науки Закарпатської обласної військової державної адміністрації Марія Марусинець наголосила, що рада бачити таку активність серед молоді, оскільки важливо, щоб саме вони прагнули до змін та покращення нашого суспільства й навколишнього середовища.

Наступним виступив декан факультету історії та міжнародних відносин к.і.н., доцент Віталій Андрейко: «Я впевнений, що кожен із вас сьогодні зможе показати гарну логіку, ерудицію та компетентність. Ми дійсно проводимо для молоді велику кількість заходів, які розвивають не тільки теоретичні та базові знання, які ви отримуєте в підручниках, посібниках, в інтернеті, але й намагання дебатувати, доводити свою думку, бути впевненими, вміти когось переконати у своїй позиції й так далі. Тому бажаю вам гарних дебатів, суддям, як вже казали, бути об'єктивними, а нам всім найшвидшої перемоги!».

Серед шановного журі представниця природничо-гуманітарного фахового коледжу УжНУ Лариса Юричка, к.ю.н., доцентка кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Адріанна Бадида, доцентка кафедри політології і державного управління факультету суспільних наук Надія Кічера, очільниця відділу міжнародних зв’язків к.іст.н., доцентка Оксана Свєженцева, к.н., із соц.к., доцентка кафедри журналістики філологічного факультету Наталія Толочко та журналістка з онлайн-журналу «Varosh» Галина Гичка.

У дебатах взяло участь 8 команд - по 2 учасники в кожній. Перед дебатами один з гравців групи витягував папірець із місцем проведення змагань та чиї, власне, інтереси відстоюватиме. У результаті – по 8 людей в двох авдиторіях, перша половина – уряд, друга – опозиція. 

Методом жеребкування перед кожним етапом були обрані 3 теми для дискусії:

• сприяння залученню молоді до політичного життя країни; 

• запровадження освітніх реформ, що відповідають викликам цифрової епохи;

• забезпечення доступу молоді до якісних послуг із ментального здоров'я.

Після двох запеклих раундів, де учасники почергово висловлювали та відстоювали думку своєї сторони, до фіналу ввійшли команди «Актуальна думка», «Дебатери правосуддя», «Феміда» та «Агенти впливу». 

Восьмеро сильніших гравців зійшлися в спільному 3 турі, який визначав, хто ж буде представляти наш регіон на національних змаганнях. За підрахунками третє місце здобули «Дебатери правосуддя», друге посіли одночасно дві команди – «Актуальна думка» та «Феміда», золото вибороли «Агенти впливу».

Для активних учасників та переможців організатори та спонсори підготували подарунки. 

 

Валерія Мельник,

Інформаційно-видавничий центр

 

 

 

Категорії: