Новини

01.05.2023
1400

Що цікавого в студентському житті?

Що цікавого в студентському житті?

Відповідь на це питання студенти факультету історії та міжнародних відносин не можуть дати стисло й лаконічно. Бо позааудиторний час проходить дуже жваво та насичено. В цій статті ми розкажемо про особливих півтори доби у старовинній Братиславі та величному Відні.

 

За сприяння декана факультету історії та міжнародних відносин Віталія Андрейка 28 квітня відбулася міжнародна навчально-ознайомча екскурсія до Словаччини та Австрії. 

 

Розпочалась поїздка із зустрічі із Послом України в Словацькій Республіці Мирославом Кастран, який є нашим земляком та випускником Ужгородського національного університету. Зустріли студентів у Посольстві у Братиславі дуже тепло, організувавши дружню атмосферу спілкування. З перших хвилин розмови пан Посол своєю відкритістю завоював прихильність студентів. Вступне слово Мирослава Кастрана було присвячене питанню всеосяжної підтримки Словаччиною України, оскільки саме Словацька Республіка першою поставила Україні зброю протиповітряної оборони С-300. Також саме Словаччина першою з країн коаліції, поставила нам літальну зброю, що свідчить про непохитну позицію у російсько-українській війні.

Студенти «засипали» дипломата питаннями. Студенти питали про кар’єрну драбину дипломата (Ірина Козоровська, студ. 1 курсу, спец.«МВСКРС»). Вразило, що Мирослав Кастран починав свою кар’єру дипломата з посади спеціаліста другої категорії в одному з управлінь Міністерства закордонних справ України. Крок за кроком пан Посол досягав нових вершин - працював на дипломатичній службі у Нью-Йорку, потім у Канаді. Зараз вже три місяці обіймає посаду Посла України в Словацькій Республіці. 

Також студентів неабияк цікавили внутрішні особливості професії дипломата (Богдана Руснак, студ. 1 курсу, Бізнес-адміністрування). Мирослав Кастран поділився цікавою історією про нелегальних мігрантів з України, які в пошуках кращого отримали депортацію з Угорщини та Чехії. Він разом з колегами допомогли парі з тимчасовим місцем проживання та сприяли їхньому поверненню на Батьківщину.

 

Студенти також питали про дещо вороже ставлення словацького населення до війни в Україні (Валерія Попович, 2 курс, спец. «МВСКРС»). Мирослав Кастран відзначив, що російська пропаганда, яка шириться від опозиційних партій, має негативний вплив на суспільну думку. В інформаційній війні росія задіяла роботу понад 200 каналів із фейковими новинами про війну.

Після плідного спілкування в Посольстві, студенти на чолі з викладачами доц. Мартою Шелембою та доц. Вікторією Зеліч відправилися покоряти старовинний Відень, який зустрів спочатку проливним дощем, а потім вечірньою красою зачарував учасників екскурсії. Резиденція кожного австрійського правителя - Хофсбург ввечері виглядає величніший.

 

Готична архієпископська церква - Собор Св. Стефана зачарувала не тільки екстер’єром, але і внутрішнім оздобленням.

 Далі був Віденський державний оперний театр, Художньо-історичний музей і Марія-Терезієн-Плац та Віденська міська рада. Завершилась поїздка прогулянкою вечірнім Віднем.

 

 

Категорії: