Навчально-симуляційна лабораторія з медичної підготовки
Навчально-симуляційна лабораторія з медичної підготовки утворена як окремий структурний підрозділ медичного факультету на підставі рішення Вченої ради УжНУ від 21 жовтня 2021 року (перейменовано в симуляційну лабораторію у 2023 році). Симуляційна лабораторія забезпечує навчання здобувачів вищої освіти, післядипломної освіти та зацікавлених громадян України та іноземних держав медичним практичним навичкам з використанням тренажерів, муляжів, фантомів, медичної апаратури, інструментарію, спеціалізованих комп'ютерних програм. Основна мета симуляційної лабораторії – забезпечити розвиток здобувачами вищої та післядипломної медичної освіти загальних та фахових компетентностей і закріплення практичних навичок без ризику заподіяння шкоди пацієнту. Також симуляційна лабораторія є базою для проведення атестації випускників медичного факультету, а саме – Об’єктивного структурованого клінічного іспиту. Крім того, симуляційна лабораторія спрямовує свою діяльність на здійснює розробку і проведення окремих тренінгових курсів та майстер-класів для навчання окремих професій та громадян знанням та вмінням, пов’язаних із медициною та здоров’ям людини. Перелік курсів та інформація про них наведена в боковому меню. Заняття в центрі проводяться кваліфікованими викладачами клінічних та фундаментальних кафедр медичного та медичного №2 факультету за напрямками їх спеціалізації.
Завідувач симуляційної лабораторії – Непійпова Наталія Едуардівна, лікар-терапевт. В її професійному доробку – робота в терапевтичному відділенні Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, з 2001 до 2005 – начальник відділу захисту населення і територій Управління надзвичайних ситуацій Закарпатської облдержадміністрації, 2005-2021 рік – начальний медичної служби головного управління ДСНС України в Закарпатській області. Учасник бойових дій (перебувала у зоні АТО у 2017 році на першій лінії оборони з мобільною медичною бригадою). У 2022 році пройшла відповідне польове навчання та отримала сертифікат з тактичної медицини. У 2022 році на базі Литовського університету наук про здоров’я пройшла навчання та отримала сертифікат з ATLS (розширена догоспітальна допомога при травмах).
Наразі до складу симуляційної лабораторії входять спеціалізовані навчальні кабінети морфології людини, акушерства та гінекології, хірургії, терапії, педіатрії. У розпорядженні симуляційної лабораторії – високотехнологічні медичні симулятори загальною вартістю більше 18 млн грн. Серед них: