Кафедра міжнародних економічних відносин
Про нас. Історія і сьогодення.
НАМ 25. Наше гасло «Docendo discumus - Навчаючи вчимося». Історія кафедри міжнародних економічних відносин (КМЕВ) пов’язана з перебігом становлення і розвитку Факультету міжнародних (міжнародних економічних) відносин, під час якого 5 жовтня 1998 р. для підготовки фахівців зі спеціальності «Міжнародні економічні відносини» у складі Філії Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка при Ужгородському державному університеті була створена кафедра міжнародного права та міжнародних економічних відносин ( кафедра МП і МЕВ). Її першим завідувачем був ініціатор створення Філії, а відтак і Факультету, кандидат юридичних наук, доцент Іван Вайнагій.
У ході подальшої трансформації Філії у Факультет міжнародних відносин Ужгородського національного університету кафедру МП і МЕВ було перетворено на кафедру міжнародних економічних відносин на чолі з доктором економічних наук, професором Михайлом Лендєлом. Водночас на факультеті було створено кафедру міжнародних організацій та зовнішньої політики на чолі з доктором історичних наук, професором Миколою Матьовкою, на основі якої згодом було утворено кафедру європейської інтеграції та економіки на чолі з кандидатом економічних наук, доцентом Віктором Шинкарем. У 2013 р. кафедра європейської інтеграції та економіки увійшла до об’єднаної випускової кафедри факультету - до кафедри міжнародних економічних відносин, яку нині очолює очолює доктор економічних наук, професор Володимир Приходько.
Кафедра міжнародних економічних відносин факультету міжнародних економічних відносин є випусковою і здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями “бакалавр” та “магістр” зі спеціальності “Міжнародні економічні відносини”. Навчання провадиться за такими освітніми програмами як міжнародні економічні відносини, міжнародний бізнес, цифрові технології в міжнародному бізнесі (https://www.uzhnu.edu.ua/uk/speciality/292/faculty/13). У аспірантурі при кафедрі здійснюється навчання та дослідницька діяльність здобувачів третього освітньо-наукового рівня, підготовка і захист дисертацій докторів спеціальності 292 МЕВ. Навчальний процес забезпечує високопрофесійний викладацький склад. До проведення занять зі спеціальних курсів та за сумісництвом запрошуються також як українські, так і закордонні, професори, висококваліфіковані фахівці-практики, представники реального сектору економіки та учасники зовнішньоекономічних відносин.
Наукові інтереси викладачів кафедри охоплюють широке коло проблем макроекономіки, світогосподарських відносин та їх економіко-математичного моделювання, міжнародної економічної безпеки, економічної глобалізації, європейського транзиту, зовнішньоекономічної діяльності та транскордонної економіки України та Європейського Союзу, управління міжнародними компаніями та міжнародними проектами. Чимало науковців кафедри є членами авторитетної професійної асоціації - Української асоціації вчених економістів – міжнародників.
Сучасний професійний рівень викладачів підтримується міжнародним стажуванням у США, Великобританії, Німеччині, Італії, Норвегії, Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії та інших країнах, міжнародна економічна діяльність яких є предметом вивчення.
Викладання нормативних курсів забезпечене програмами, методичними рекомендаціями, пакетами контрольних питань і тестових завдань, матеріалами електронного навчання (https://e-learn.uzhnu.edu.ua).Студенти залучаються і до науково-дослідної роботи (https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/69613)
Факультетом міжнародних економічних відносин здійснюється практика студентів на базах профільних комітетів парламенту, Міністерства закордонних справ України, Міністерства економіки України, ДФСУ та ДМСУ, зарубіжних дипломатичних місій України, Торгово-промислової палати України, місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування відповідного профілю, підприємств транснаціональних корпорацій, які працюють в Україні та за її межами.
Колектив кафедри проводить такі різноманітні заходи як квести, круглі столи, ділові ігри, тренінги та розробки групових проектів, зустрічі з представниками дипломатичних місій та підприємств – учасників ЗЕД, що сприяє інноваційній спрямованості та підвищенню креативності навчального процесу, позааудиторних комунікацій студентів та здобувачів. Docendo discumus
Відповідальний за інформацію: Приходько Володимир Панасович
Дата оновлення сторінки: 01.07.2024