Кафедра терапевтичної стоматології

Кафедра терапевтичної стоматології – одна з перших, що була відкрита з організацією стоматологічного факультету у 2006 році. 

З 2006 року по 2020 рік кафедру очолювала к.мед.н., доцент Добровольська Маріамна Костянтинівна. З вересня 2020 року обов’язки завідувача кафедри виконувала к.мед.н., доцент Горзов Людмила Федорівна. 

З листопада 2022 року обов’язки завідувача кафедри виконував доктор філософії Гончарук-Хомин Мирослав Юрійович, який з лютого 2023 року офіційно зайняв посаду завідувача кафедри.

На даний час кафедра працює над комплексною науковою роботою «Індивідуалізація підходів до стоматологічного лікування у структурі комплексної моделі прогнозу результатів терапевтичних втручань» (шифр теми 26А-2023, номер державної реєстрації 0123U104050).

 Колектив кафедри складає 1 професор, 2 доцента, 6 старших викладачів, 3 асистента та 3 лаборанта, кожен з яких, як досвідчений фахівець, готовий допомогти студенту у вивченні, як теоретичного матеріалу з дисципліни, так і в засвоєнні практичних навиків.

Усі викладачі постійно підвищують свою професійну кваліфікацію на курсах удосконалення з педагогіки та терапевтичної стоматології, відвідують вітчизняні та міжнародні конференції. На кафедрі проходять методичні наради, на яких викладачі доповідають про передові технології, з якими вони ознайомились на курсах удосконалення. Колективом підготовлені матеріали до тестового контролю знань усіх змістових та заключних модулів з 2 по 5 курс навчання, методичні розробки до практичних занять, лекції та тестовий контроль базисних знань для студентів. З січня 2017 р. на кафедрі запроваджена електронна система навчання. З метою визначення довговічності знань згідно графіків проводяться комплексні контрольні роботи. 

З осіннього семестру 2016 року організовано викладання стоматологічних дисциплін англійською мовою (доц. Горзов Л.Ф.,ст. викладач Білинський О.Я., ас. Данко Е.М.). Видано методичне забезпечення для студентів-іноземців 2-го та 5-го курсів на англійській мові. З 2022 року викладання стоматологічних дисциплін англійською мовою забезпечують завідувач кафедри PhD Гончарук-Хомин Мирослав Юрійович, старший викладач Білинський О.Я., асистент Пішковці А.-М.М та асистент Нестеренко М.Л., які підтвердили рівень знання іноземною мовою, що відповідає B2 та С.

З 2022 року за ініціативи завідувача кафедри Мирослава Гончарука-Хомина налагоджено співпрацю кафедри терапевтичної стоматології ДВНЗ «УжНУ» із Digital Dentistry Society, та реалізовано ініціативну програму «Support Department of Restorative Dentistry» (https://digital-dentistry.org/support-department-for-restorative-dentistry/).

 

 

Завдяки ініційованій програмі «Support Department of Restorative Dentistry», підтримці Digital Dentistry Society та компанії LYRA etk кафедру терапевтичної стоматології було забезпечено набором 3D принтерів, цифровим сканером та додатковим апаратним забезпеченням задля впровадження в навчальний процес цифрових стоматологічних технологій. На основі реалізованої співпраці було розроблено навчальну концепцію Digital Dental Patient Study Concept, яку використовують з метою доповнення звичного обсягу практичних навичок. В цілому сучасний напрям розвитку кафедри базується на використанні методів цифрової стоматології, та їх впровадженні у викладацьку діяльність, а також в процес виконання студентами практичних навичок.

Крім того з ініціативи керівництва кафедри налагоджено взаємодію із Всеукраїнською Спілкою Ендодонтистів, завдяки чому працівники та аспіранти кафедри мають можливість приймати участь у сумісних дослідженнях, націлених на вивчення різних особливостей ендодонтичних інструментів з використанням методів скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії. Результати такої співпраці уже представлені у публікаціях видань, індексованих в наукометричній базі Scopus.

Працівники ка­федри є членами таких міжнародних фахових асоціацій як DDS (Digital Dentistry Society, Італія), IOFOS (International Organization of Forensic Odonto-Stomatology - Міжнародна Організація Судової Одонто-Стоматології, Італія), Osteuropa Verein Rechtsmedizin (Німеччина); підтримують тісні наукові та професійні зв’язки із університету Dicle University (Діярбакир, Туреччина), Harran Üniversitesi (Шанлиурфа, Туреччина), Ectodermal Dysplasia Group – Turkey, в співпраці з якими було організовано міжнародну медичну наукову конференцію «UzhDentTalks».

Завідувач кафедри, а за сумісни­цтвом член науково-навчального центру Гончарук-Хомин М.Ю., є сертифікованим спеціалістом міжнародної програми запровадженої Interpol у галузі ідентифікації осіб за стоматологічним статусом у випадках масових катастроф, що підтверджено відповідними сертифікатами.

Працівників кафедри залучають до організації проведення та лекторіїв під час міжнародних конференцій, зокрема Гончарук-Хомин М.Ю. був залучений до роботи в складі організаційного комітету Triennial IOFOS Congress of Forensic Odonto-Stomatology (Дубровник, Хорватія), а також у якості модератора під час Digital Dentistry Society Global Congress 2023 (Касабланка, Марокко, 2023) та 4th Digital Dentistry Society State of Art Congress (Родос, Греція, 2022). Співробітники кафедри є членами редакційних колегій вітчизняних та міжнародних журналів, в тому числі і таких, які індексуються у наукометричній базі Scopus, а також залучаються до процесу сліпого рецензування робіт, поданих у такі видання.

 

Проведення практичних занять для студентів 5-го курсу

 

На базі кафедри здійснюється підготовка висококваліфікованих наукових та педагогічних кадрів через аспірантуру, клінічну ординатуру та магістратуру.

З 2023 року на базі кафедри відновлена діяльність гуртка з терапевтичної стоматології, де студенти мають змогу дізнатися про найсучасніші протоколи лікування та профілактики стоматологічних захворювань. Засідання гуртка проходять із залученням у якості лекторів працівників кафедри, практикуючих лікарів-стоматологів, провідних українських спеціалістів, а також міжнародних лекторів.

 

ВИХОВНА РОБОТА

На базі кафедри функціонує науковий гурток, в межах яких проводиться наукова робота серед студентів стоматологічного факультету та молодих вчених кафедри. Результати роботи гуртка представляються студентами не тільки на вітчизняних, а й на міжнародних конференціях, з яких вони повертаються не тільки із новими враженнями, але й з призовими місцями. 

Викладацький склад бере активну участь у спортивному житті університету (наприклад,  спортивний захід «Кубок декана»). За ініціативи завідувача кафедри Гончарука-Хомина Мирослава щороку на кафедрі проводиться розробка нових стартап-проєктів, які в майбутньому представляються на конкурсі “Стартап-УжНУ”. Саме розробки кафедри терапевтичної стоматології у 2022 та 2023 роках вибороли призові місця на конкурсі “Стартап-УжНУ”.

 

Презентація стартап-проєкту кафедри терапевтичної стоматології на конкурсі конкуру “Стартап-УжНУ” у 2023 році

 

 

Переможці конкуру “Стартап-УжНУ”, студентки 3-го курсу Білей М.В. та Сушкова М.К.

 

Працівники кафедри проводять наукову роботу з вивчення впливу умов війни на якість навчання студентів-стоматологів, а також з розробки адаптованих підходів до навчання з метою його оптимізації із залученням інструментів цифрової стоматології. Зокрема, працівниками кафедри було опубліковано такі наукові роботи педагогічного характеру у виданнях Brazilian Oral Research та Journal of International Dental and Medical Research, та пропрацьовано навчальну концепцію Digital Dental Patient Study Concept.

 

Схематичне зображення навчальної концепції Digital Dental Patient Study Concept

 

Зважаючи на сучасні вимоги МОН України щодо роботи навчальних закладів, можна сформувати наступні завдання, що стоять перед колективом кафедри: 

  1. Забезпечення навчання студентів на сучасному рівні з використанням новітніх матеріалів і технологій. Цьому сприяє укладення договорів про співпрацю з іншими вищими навчальними закладами, кафедрами і фірмами (наприклад, договір про співпрацю з кафедрою терапевтичної стоматології Одеського державного медичного університету, з фірмою 3М);
  2. Широке впровадження в навчальний процес методів навчання, отриманих викладачами кафедри під час проходження курсів підвищення кваліфікації з педагогіки, в тому числі і таких, які передбачають онлайн-формат навчання, а також застосування сучасних цифрових методів навчання. 
  3. Підготовка та постійне оновлення баз тестів, ситуаційних задач, теоретичних питань для аудиторної роботи студентів;
  4. Оновлення бази контрольних матеріалів до змістових модулів та підсумкового контролю знань вітчизняних та іноземних студентів;
  5. Широке впровадження практик обміну досвідом педагогічної роботи серед викладачів кафедри шляхом доповідей на методичних засіданнях;
  6. Активізація наукової роботи викладачів кафедри в плані виконання кафедральної та індивідуальних науково-дослідних робіт та дисертаційних досліджень;
  7. Підтримка видавничої, патентно-інформаційної та раціоналізаторської роботи викладачів кафедри.

 

 

Відповідальний за інформацію: Гончарук-Хомин Мирослав Юрійович
Дата оновлення сторінки: 04.03.2024