Юридичний факультет

Історія юридичного факультету розпочалася 1991 року та наразі він є одним із найпрестижніших факультетів УжНУ. Освітня діяльність провадиться за акредитованими на найвищому ступені «магістр» спеціальностями «Правознавство», «Міжнародне право» та «Правоохоронна діяльність».

Навчальний процес забезпечують понад 100 науково-педагогічних працівників, зокрема 33 доктори наук та понад 70 кандидатів наук, 6 заслужених юристів України, 2 заслужені працівники освіти і науки, 1 член-кореспондент Національної академії правових наук України.

Для забезпечення навчальної та методичної роботи на факультеті працюють музей-лабораторія криміналістики, аудиторія-зал судових засідань, центр правотворчості, два комп’ютерні класи, кафедральні методичні кабінети, студентська юридична клініка, читальний зал університетської бібліотеки та абонемент юридичної літератури.

На факультеті діють Європейська ліга студентів-юристів ELSA та Міжнародна асоціація студентів-юристів, завдяки чому студенти мають можливість інтегруватися в юридичний науковий простір. Активно впроваджуються програми подвійних дипломів, академічних обмінів (зокрема Еразмус+). Викладачі проходять стажування в провідних європейськими вишах, зокрема в Карловому університеті (Чехія), Люблінському католицького університету (Республіка Польща), Університеті м. Мішкольц (Угорщина), Університеті ім. Яна Коменського в Братиславі (Словаччина), Трнавському університеті (Словаччина), Західному університеті імені Васіле Голдіш у місті Арад (Румунія) та інших.

На юридичному факультеті ДВНЗ “УжНУ” успішно видаються наступні наукові видання:

  1. «Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Право», включений до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук та доктора філософії (https://visnyk-juris-uzhnu.com/?fbclid=IwAR2ILqlUjnUTaPXgHNEfhOTX_Q9KUTykhfMNZ8MWMkFrqr__pcpX-rct9lc ).
  2. Електронне наукове фахове видання «Аналітично-порівняльне правознавство», яке включено до переліку фахових видань категорії «Б» зі спеціальності: 081 – Право та 293 – Міжнародне право (http://app-journal.in.ua/?fbclid=IwAR0pDjIy7omktRSzVFiQt7zlUvpSm7C2ef8Wn2Rlq0Hu4Xgm1HpFtlRxFKk ).
  3. Журнал «Конституційно-правові академічні студії» (Constitutional and legal academic studies) – це фаховий науковий журнал, що висвітлює результати наукових досліджень з актуальних проблем конституціоналізму, конституційного будівництва, розвитку конституційного права та процесу в Україні та зарубіжних країнах. Журнал «Конституційно-правові академічні студії» включено до переліку фахових видань категорії «Б» зі спеціальності: 081 – Право та 293 – Міжнародне право (http://konstlegalstudies.com.ua/ ).
  4. Журнал «Публічне право» – це фахове періодичне (щоквартальне) юридичне видання, засноване у 2011 р. Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 886 від 02.07.2020 р. (додаток 4) журнал внесено до Категорії "Б" Переліку наукових фахових видань України у галузі юридичних наук (081 – Право, 293 – Міжнародне право) (https://www.publichne-pravo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=435&lang=uk). 
  5. Міжнародний науковий журнал «Visegrad Journsl on Human Rights», який є першим міжнародно-правовим виданням з питань права в межах країн Вишеградської групи. Основна мета цього нового журналу – інформаційний обмін, співпраця та поширення тематики прав людини як у межах Вишеградської групи, так і інших європейських країн.Наукове видання включено до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus International (Республіка Польща) та зареєстровано в Міністерстві культури Словацької Республіки (реєстраційний номер EV 5051/14, https://journal-vjhr.sk/).

Працівники факультету долучені до виконання програм та проєктів фундаментальних наукових досліджень, що фінансуються з Державного бюджету України, у тому числі «Участь України у формуванні глобального права та захист національних інтересів (країни Балтії і Центрально-Східної Європи)», «Забезпечення реалізації прав людини четвертого покоління у системі охорони здоров’я», «Правове регулювання економічної системи у контексті глобалізації: свобода, інституції, процедури, інновації, перспективи» тощо. Крім того, викладачі факультету були долучені до реалізації міжнародних проєктів – «With cross-border cooperation for the Europeanisation of Ukrainian borders», (Visegrad+ Ea), «Безпечний та інклюзивний кордон між Словаччиною та Україною» (Міжнародний проєкт фонду Гранти ЄЕЗ та Норвегії) та інших.

На високому рівні проводяться щорічно науково-практичні конференції, зокрема і міжнародна науково-практична конференція «Закарпатські правові читання».

Для всебічного розвитку студентів на факультеті працюють різні мистецькі гуртки, проводять культурно-розважальні краєзнавчі заходи, екскурсії, зустрічі з цікавими особистостями, відзначають професійні свята тощо.

Аудиторно-лабораторні корпуси юридичного факультету розташовані на замковій горі по вул. Капітульній, 26, а також вул. М. Заньковецької, 89.

 

 

 

Відповідальний за інформацію: Лазур Ярослав Володимирович
Дата оновлення сторінки: 01.04.2022