Кафедра обліку і аудиту

 Кафедра обліку і аудиту як самостійний підрозділ економічного факультету була створена і розпочала свою діяльність 1 вересня 1981 року.

Першим завідувачем кафедри обліку і аудиту був обраний кандидат економічних наук, доцент Мар’ян Петрович Голик (1986 -1994 рр.).

Особливий внесок у розвиток та формування кафедри обліку і аудиту належить наступному завідувачу кафедри, кандидату економічних наук, професору Даньківу Йосипу Якимовичу, який був призначений на посаду завідувача кафедри у березні 1994 року і очолював кафедру до 24 березня 2021 року, а  загальний стаж його керування кафедрою склав 27 років.

З 25 березня 2021 року кафедру обліку і аудиту очолила доктор економічних наук, професор Колісник Галина Миколаївна.

 30 червня 2023 року кафедру обліку і аудиту очолила кандидат економічних наук, доцент Левкулич Вікторія Вікторівна.

Розвиток кафедри обліку і аудиту відбувається у відповідності до Стратегії розвитку економічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» на 2020-2025 роки, яка відповідає не лише сучасним, але і майбутнім сподіванням тих, хто буде прагнути здобути вищу освіту.

Діяльність кафедри обліку і аудиту направлена на підготовку здобувачів вищої освіти з галузі знань 07 «Управління та адміністрування», за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти відповідно до освітньо-професійних програм «Облік, аудит і оподаткування» і «Бізнес-консалтинг» та  другого (магістерського) рівня вищої освіти до освітньо-професійних програм «Облік і оподаткування бізнесу» і «Бізнес-консалтинг».

Кафедра обліку і аудиту здійснює також підготовку здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на основі диплому молодшого спеціаліста за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» за скороченим терміном навчання один рік і 10 місяців (денна та заочна форма навчання) за ОПП «Бізнес-консалтиг». Також на основі диплому здобувача першого (бакалаврського) рівня вищої освіти є можливість здобути другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування», а саме: за магістерськими освітніми професійними програмами «Облік і оподаткування бізнесу» та «Бізнес-консалтинг» з терміном навчання 1 рік і 4 місяці.

Важливим елементом сучасного навчання на кафедрі обліку і аудиту економічного факультету ДВНЗ «УжНУ» є використання сучасних інформаційних систем і технологій. 

Реалії сьогодення вимагають ґрунтовних знань комп'ютерних програм у тій чи іншій галузі. Кафедра обліку і аудиту використовує нові методи навчання та подачі інформації студентам. Закупівлі технічних і програмних засобів дають нам можливість формувати практичні навички у здобутті вищої кваліфікації. Саме такі заходи сприятимуть конкурентоспроможності випускників кафедри обліку і аудиту економічного факультету ДВНЗ «УжНУ», які прагнуть здобути освіту, що буде на рівні з європейською та надасть можливість отримувати високий рівень доходів і створить передумови для професійної самореалізації на ринку праці.

Організація роботи кафедри відповідає вимогам нової економічної політики відповідно до потреб суспільства і регіону в підготовці фахівців економічного профілю нової якості.

Зокрема, кафедра, формулюючи мету та цілі освітньо-професійних програм «Облік, аудит і оподаткування» і «Бізнес-консалтинг», брала  до уваги специфіку галузевого та регіонального контекстів професійного попиту на працівників освітньо-професійних програм. 

Враховуючи регіональний і галузевий контекст спеціальності 071 «Облік і оподаткування», особливості освітньо-професійних програм «Облік, аудит і оподаткування» і «Бізнес-консалтинг», в навчальному процесі ми орієнтуємося на потреби ринку щодо фахівців у сфері обліку, аналізу, контролю і оподаткування з врахуванням регіональної та галузевої специфіки, а також надаємо можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання через здобуття наукового ступеня доктора філософії (Ph.d), навчання в рамках інших професійних магістерських та наукових програм. З метою належного формулювання освітньо-професійних програм «Облік, аудит і оподаткування» і «Бізнес-консалтинг» вивчено досвід вітчизняних та закордонних ЗВО (заклади вищої освіти), що здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».

Регіональний контекст враховано шляхом включення до освітньо-професійних програм пропозицій стейкхолдерів, організації проведення виробничої та переддипломних практик на базі установ та організацій міста Ужгород та Закарпатської області.

Для підготовки висококваліфікованих фахівців викладачі кафедри забезпечують викладання саме тих навчальних курсів, які дадуть змогу нашим випускникам отримати високі професійні знання (дивись сторінку «Перелік курсів»).

Кафедра повністю укомплектована професорсько-викладацьким персоналом. Зокрема, до складу кафедри входять: 1 доктор наук, 2 професори, 11 кандидатів наук, доцентів та 2 викладачі без вченого ступеня (дивись сторінку «Співробітники кафедри»). 

Універсальність підготовки фахівців на кафедрі обліку і аудиту дозволяє випускникам зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» швидко адаптуватися до сучасних вимог на ринку праці та влаштовуватися на високооплачувані посади, пропозиції щодо яких на ринку праці є численними навіть в умовах кризових явищ.

Наш випускник отримує знання та досвід, які допомагають відкрити власну справу, вести бізнес, працювати у корпораціях, керувати підприємством. Професійні бухгалтери, фінансові аналітики – одні з найвідповідальніших, багатогранних та креативних професій, що об’єднують такі напрямки діяльності, як облік, бізнес-аналітика, експертиза, аудит, податковий облік і контроль, комунікації, стратегічне управління (генеральний, фінансовий, комерційний директори).

Професійні бухгалтери, фінансові аналітики в подальшому є лідерами в усіх сферах бізнесу. Саме фахівці в сфері бухгалтерського обліку, аудиту, оподаткування та бізнес-консалтингу забезпечують ведення та контроль бухгалтерського, податкового та управлінського обліку із використанням автоматизованих інформаційних систем обробки даних, складання звітності за міжнародними стандартами.

Високий науковий і методичний потенціал, тісні зв’язки з роботодавцями та з бізнес-середовищем, у тому числі з міжнародними аудиторськими компаніями, творчий підхід викладачів та студентів, відповідність сучасним міжнародним освітнім вимогам та стандартам – все це основа якісної економічної освіти, яку можна здобути на кафедрі обліку і аудиту економічного факультету ДВНЗ «УжНУ».

Для підготовки фахівців використовуються навчальна бухгалтерія а також спеціалізована аудиторія, які оснащені сучасними комп’ютерами з використанням пакету сучасних прикладних бухгалтерських програм для проведення лабораторних і практичних занять завдяки наявності доступу до WI-Fi та Інтернету. 

Кожен викладач кафедри щорічно готує навчально-методичні комплекси (НМК) з кожної навчальної дисципліни освітньо-професійних програм «Облік, аудит і оподаткування» і «Бізнес-консалтинг», які розміщені на сайті університету «Сайті електронного навчання ДВНЗ «УжНУ»https://e-learn.uzhnu.edu.ua/ і систематично оновлюються. Тут кожен з студентів може знайти необхідні для навчання НМК, електронні варіанти підручників, навчальних посібників, конспектів лекцій та нормативно-правові документи тощо.

З метою набуття практичних навиків зі спеціальності, що здобувають студенти, та постійного підвищення кваліфікаційного рівня самих викладачів, кафедра успішно співпрацює з економічними, бухгалтерськими,  аудиторськими та податковими службами міста Ужгорода та Закарпатської області, а також з відомими вищими навчальними закладами України і з  багатьма закордонними навчальними закладами.

Реалізація наукового потенціалу викладачів кафедри здійснюється в межах наукової проблеми кафедри «Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності і оподаткування в умовах євроінтеграції». Державна реєстрація теми: №: 0119U100735. (дивись сторінку «Наукова діяльність»).

З метою покращення якості навчальної, організаційно-методичної, виховної роботи в межах діяльності кафедри в найближчий час передбачається подальше удосконалення щодо:

  • центру підтримки бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту та оподаткування, завданням якого є надання різного роду обліково-аналітичних послуг та консультацій щодо переходу обліку України на Міжнародні стандарти фінансової звітності;
  • покращення формування фахових компетентностей та професійної мобільності, а також визначення пріоритетів подальшого розвитку компетентностей у випускників спеціальності 071 «Облік і оподаткування»;
  • сучасних освітніх професійних програм, програм практик, навчально-методичних комплексів; розробки текстів лекцій, навчально-методичних посібників, методичних рекомендацій, дидактичних матеріалів тощо.

Колектив кафедри обліку і аудиту залучає студентів до науково-дослідної роботи на протязі усіх п'яти років їх навчання в університеті, починаючи з першого курсу.

Ініційовані та організовані кафедрою обліку і аудиту економічного факультету ДВНЗ «Ужгородського національного університету» профорієнтаційні вебінари під назвою «Моя професія – моє майбутнє» проводяться регулярно, де учасники мають можливість ознайомитися з основними перевагами спеціальності 071 «Облік і оподаткування», навчання за якою дає можливість обирати спеціалізації «Облік, аудит і оподаткування» та «Бізнес-консалтинг». 

Кафедра підтримує тісні зв’язки з такими українськими та зарубіжними університетами: Національною академією статистики, обліку та аудиту (м. Київ), Національним університетом «Львівська політехніка», Львівським торговельно-економічним університетом, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Національним університетом біоресурсів і природокористування України (м. Київ), з ДВНЗ «Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана», Білоруським державним економічним університетом (Білорусь, м. Мінськ), Кошицьким технічним університетом (м. Кошице, Словаччина), Вільнюським університетом (м. Вільнюс, Литва), Пряшівським університетом (м. Пряшів, Словаччина), Краківським економічним університетом (м. Краків, Польща), Молдавським державним університетом (м. Кишинів, Молдова), а також підприємницькими структурами і консалтинговими компаніями Закарпаття.

На сороковому році своєї діяльності кафедра обліку і аудиту пережила немало труднощів у своєму становленні та визнанні, з якими зуміла впоратися. Ми не втрачаємо оптимізму і готові активно продовжувати відповідальну справу формування наших студентів як суспільно активних громадян та особистостей, спроможних створювати нову Україну.

Відповідальний за інформацію: Левкулич Вікторія ВікторівнаДата оновлення сторінки: 14.06.2024